DGS Rusça Mütercim ve Tercümanlık 2023 Taban Puanları

Dikey Geçiş Sınavı 333 0 9 ay önce
DGS Rusça Mütercim ve Tercümanlık 2023 Taban Puanları

DGS Rusça Mütercim ve Tercümanlık 2023 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2023 Rusça Mütercim ve Tercümanlık DGS taban puanları aşağıdadır.

2022 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. Ayrıca 2023 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Dikey Geçiş Sınavı taban puanları ve kontenjanlarının yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Rusça Mütercim ve Tercümanlık 2023 taban puanlarına ve kontenjanlarına yer verilmiştir. Eğer farklı bölümlerin puanlarına ulaşmak istiyorsanız aşağıdaki yönlendirmelerden ulaşabilirsiniz.

Okul Bölüm Tür Kon. Taban P. Tavan P.
İstanbul Aydın Üniversitesi Rusça Mütercim ve Tercümanlık (Burslu) SÖZ 1/1 199,1415 199,1415
Beykent Üniversitesi (İstanbul) Rusça Mütercim ve Tercümanlık (Burslu) SÖZ 1/0
Beykent Üniversitesi (İstanbul) Rusça Mütercim ve Tercümanlık (%50 İndirimli) SÖZ 2/0
İstanbul Aydın Üniversitesi Rusça Mütercim ve Tercümanlık (Ücretli) SÖZ 3/0


Rusça Mütercim ve Tercümanlık DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

Rusça Mütercim ve Tercümanlık Bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

Rusça Mütercim ve Tercümanlık Bölümü Nedir?

Rusça Mütercim ve Tercümanlık bölümü YANLIŞ arasında bir bölümdür. Üniversite Tercihleri Nasıl Yapılır makalemizi inceleyerek tercihler hakkında bilgi alabilirsiiniz.

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2022 Excel tablosundan alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2023 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin tavan puanları, taban puanları ile kontenjan sayıları tabloda verilmiştir.

DGS puanı nasıl hesaplanır?

Matematik'de, DGS-SAY hesaplanmasında 3; DGS-EA hesaplanmasında 1,8; DGS-SÖZ hesaplanmasında 0,6 katsayısı ile çarpılacaktır.

Türkçe'de, DGS-SÖZ hesaplanmasında 3; DGS-EA hesaplanmasında 1,8; DGS-SAY hesaplanmasında 0,6 katsayısı ile çarpılacaktır. 2023 DGS puan hesaplama motorumuzu kullanabilirsiniz.

DGS'de hangi konular çıkıyor?

Öğrenciler, DGS Matematik konuları, DGS Türkçe konuları ve DGS geometri konularından sorumludur. DGS konuları ve soru dağılımları içeriğimizi inceleyerek son 5 yılda çıkan konuları öğrenebilirsiniz.


Paylaş!

Puanla!
Skor: 5 ( 1 )

Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
Gönder