Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS İspanyol Dili ve Edebiyatı 2024 Taban Puanları

DGS İspanyol Dili ve Edebiyatı 2024 Taban Puanları

DGS İspanyol Dili ve Edebiyatı 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 İspanyol Dili ve Edebiyatı DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 2140 Güncelleme: 9 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde İspanyol Dili ve Edebiyatı DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS İspanyol Dili ve Edebiyatı taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS İspanyol Dili ve Edebiyatı 2024 taban puanlarına ve İspanyol Dili ve Edebiyatı kontenjanlarına yer verilmiştir. İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS İspanyol Dili ve Edebiyatı 2024 Taban Puanları

2024 İspanyol Dili ve Edebiyatı DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı (İspanyolca)SÖZ2257,96987272,16686
İstanbul Medeniyet Üniversitesiİspanyol Dili ve EdebiyatıSÖZ3--215,96405
Ankara Üniversitesiİspanyol Dili ve Edebiyatı (İspanyolca)SÖZ2248,26725192,10984

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

İspanyol Dili ve Edebiyatı DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre İspanyol Dili ve Edebiyatı DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik
  • Uygulamalı İspanyolca Ve Çevirmenlik
  • Uygulamalı İspanyolca-Türkçe Çevirmenlik

İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir?

İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümü YANLIŞ arasında bir bölümdür.

İspanyol Dili ve Edebiyatı nedir, İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu ne iş yapar, İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi üniversite bölümleri hakkında yazdığımız içeriğiklerimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS dil bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş