Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS Takı Tasarımı 2024 Taban Puanları

DGS Takı Tasarımı 2024 Taban Puanları

DGS Takı Tasarımı 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 Takı Tasarımı DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 849 Güncelleme: 9 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde Takı Tasarımı DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS Takı Tasarımı taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Takı Tasarımı 2024 taban puanlarına ve Takı Tasarımı kontenjanlarına yer verilmiştir. Takı Tasarımı bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS Takı Tasarımı 2024 Taban Puanları

2024 Takı Tasarımı DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Mersin Üniversitesi Takı TasarımıEA3192,80415192,41087

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

Takı Tasarımı DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre Takı Tasarımı DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. Takı Tasarımı bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

  • Gemoloji Ve Mücevher
  • Kıymetli Taş Ve Metal İşlemeciliği
  • Kuyumculuk Ve Takı Tasarımı
  • Takı Tasarımı Ve Süs Taşları İşlemeciliği
  • Takı Ve El Sanatları
  • Taş Ve Metal İşlemeciliği
  • Uygulamalı Takı Teknolojisi

Takı Tasarımı Bölümü Nedir?

Takı Tasarımı bölümü eşit ağırlık meslekleri (EA meslekleri) arasında bir bölümdür.

Takı Tasarımı nedir, Takı Tasarımı bölümü mezunu ne iş yapar, Takı Tasarımı bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve Takı Tasarımı bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi Takı Tasarımı bölümü hakkında yazdığımız içeriğimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile Takı Tasarımı Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile Takı Tasarımı bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin Takı Tasarımı bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin Takı Tasarımı bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin Takı Tasarımı bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

Takı Tasarımı Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS eşit ağırlık bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş