Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Ay Burcu Nedir? Ay Burcu Hesaplama Nasıl Yapılır?

Ay Burcu Nedir? Ay Burcu Hesaplama Nasıl Yapılır?

Bugün mükemmel bir konuyla beraberiz. Ay burcu nedir, ay burcu hesaplama nasıl yapılır, güneş burcundan farkı nedir sizlere detaylıca anlatacağız. Let's Go.

Nedir 17775 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Ay burcu nedir?

Ay burcumuz, bizim doğum anımızdaki Ayın bulunduğu konuma göre hesaplanır. Yani normal olarak burçlarımız veya yükselenlerimiz Güneş burcudur. Güneşin değil de Ay’ın bulunduğu konum da Ay burcumuzu belirler.

Peki, ay burcu neyi temsil eder?

Ay burcu astrolojide neyi hissettiğimizi, sezgilerimizin yönünü ve duygularımızı ifade eder. Yani açıkçası bizi ne mutlu eder, iç huzurumuz nasıl iyi olur veya bir aşkı nasıl yaşarız gibi soruların cevabını ay burcunuzun özelliklerinde bulabilirsiniz.

Ay burcu ile güneş burcu arasındaki fark nedir?

Güneş burcunu, doğduğumuz anda ki güneş’in bulunduğu konum oluştururken Ay burcunu doğduğumuz anda ki ay’ın bulunduğu konum oluşturur. Peki, ay burcu nasıl hesaplanır?

Ay burcu hesaplama nasıl yapılır?

Ay burcunu hesaplamak son derece kolaydır. Ay burcu hesaplama aracından ay burcunuzu hesaplayabilirsiniz.

Ay burcu hesaplama tablosu ile burcunuzu hesaplama

1.Öncelikle aşağıdaki tablodan doğum yılınız ve doğum ayınızın kesiştiği burcu bulun. Bu burcu unutmayın! Örneğin 1992 Kasım doğumluysanız bu burç Oğlak olacaktır. Durun daha bitmedi.

2.Aşağıdaki ikinci tabloda doğum tarihinizin gününü bulun. Örneğin ayın 2’sinde doğduysanız 2’nin karşısındaki değer olan 1’i de cebinize ekleyin.

3. Son olarak üçüncü tabloda; birinci tabloda bulduğunuz burcunuzun üzerine gelin ve ikinci tabloda bulduğunuz değer kadar aşağıya doğru inin. 2 Kasım 1992 doğumlu bir kişi için Oğlağa gittik ve 1 aşağıya indik. Yani bu kişinin ay burcu Kova olmuş oldu. Böylece ay burcumuzu bulmuş olduk.

Ay burcu özelliklerinizi kendi burcunuza göre astroloji uzmanlarını takip ederek öğrenebilirsiniz.

İçeriği Paylaş