Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Adli Bilişim Mühendisliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Adli Bilişim Mühendisliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Adli Bilişim Mühendisliği bölümü nedir, Adli Bilişim Mühendisliği iş olanakları nelerdir, Adli Bilişim Mühendisliği mezunları ne iş yapar?

Üniversite Bölümleri GOOGLE Abone Ol 1202 0 11 ay önce 11 ay önce

Adli Bilişim Mühendisliği bölümü nedir?

Adli bilişim mühendisliği bölümü, bilgisayar korsanlığı, siber suçlar ve diğer dijital suçların soruşturulması ve adli delillerin toplanması için bilgi teknolojilerinin kullanılması üzerine yoğunlaşan bir lisans programıdır. Bu program, öğrencilere bilgisayar suçları, veri kurtarma, dijital kanıtların toplanması ve analizi, siber güvenlik, adli bilişim araçları, yasal prosedürler ve etik konuları gibi konularda eğitim verir.

Adli Bilişim Mühendisliği mezunu ne iş yapar?

Adli bilişim mühendisliği bölümü mezunları, adli bilişim laboratuvarlarında, kamu kurumlarında, özel güvenlik şirketlerinde, özel dedektiflik firmalarında, suç mahallerinin incelenmesi için özel şirketlerde ve özel hukuk firmalarında çalışabilirler. Mezunlar ayrıca, siber güvenlik danışmanlık hizmetleri sunabilirler. Adli bilişim mühendisliği bölümü, günümüzde giderek artan bir dijital suç faaliyeti nedeniyle, adli bilişim ve siber güvenlik konusunda uzmanlara ihtiyaç duyan kamu ve özel sektör kuruluşları için son derece önemlidir.

Adli Bilişim Mühendisliği bölümünde en iyi 4 üniversite nedir?

YÖK Atlas üzerinden alınan 2023 yılı verilerine göre Adli Bilişim Mühendisliği bölümünde en iyi 4 üniversite aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda aşağıda bulunan 2023 Adli Bilişim Mühendisliği taban puanları ve başarı sıralamalarını da inceleyebilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

2023 Adli Bilişim Mühendisliği taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Adli Bilişim Mühendisliği bölümü dersleri nelerdir?

Adli Bilişim Mühendisliği bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Adli Bilişim Mühendisliği bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Nesneye Yönelik Programlama
  • Adli Bilişim Mühendisliğine Giriş
  • Algoritma ve Programlama
  • Bilişim Hukuku
  • Olasılık ve İstatistik
  • Sistem Analizi ve Tasarımı
  • Veritabanı Yönetim Sistemleri
  • Bulanık Mantık
  • Mobil Programlama
  • Veri Madenciliği

Adli Bilişim Mühendisliği bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Adli Bilişim Mühendisliği bölümü SAY ile öğrenci alan meslekler arasında olmak beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sayısal bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sayısal puanı ile alan bölümler

Sizler için SAY ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Hukuk bölümünü araştırırken diğer sayısal mesleklerini veya sayısal bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Tüm Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Senin için tüm üniversite bölümlerini anlattık. Bölümleri detaylı incelemek için tıkla!

İçeriğe Git
İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.