Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Üsküdar Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) 2023 Taban Puanları

Üsküdar Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Üsküdar Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Üsküdar Üniversitesi Logo

Üsküdar Üniversitesi Logo

Üsküdar Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: İstanbul
 • Üniversite: Üsküdar Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Vakıf
 • Ücret / Burs: İÖ-Ücretli
 • Genel Kontenjan: 8+0
 • Yerleşen: Doldu - 8
 • Öğrenim Türü: İkinci Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 2 Yıl (TYT)
 • 2022 Başarı Sırası: 710860
 • 2021 Başarı Sırası: 601731
 • 2022 Taban Puanı: 308.64401
 • 2021 Taban Puanı: 267.74506
Üsküdar Üniversitesi Logo

Üsküdar Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Üsküdar Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Üsküdar Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Üsküdar Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Üsküdar Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) taban puanları Üsküdar Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) 334.12974 496346
2 İstanbul Medipol Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) 308.76863 709693
3 İstinye Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) 317.76127 625795
4 Kocaeli Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) 308.81118 709272
5 Biruni Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) 308.36911 713554
6 Üsküdar Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) 308.64401 710860
7 İstanbul Aydın Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) 307.68513 720425
8 İstanbul Gelişim Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) 305.58986 741576
9 Beykent Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) 303.62433 762154
10 İstanbul Topkapı Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) 300.90841 790909

Üsküdar Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) bölümü TYT ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Üsküdar Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Üsküdar Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 710860, puanı ise 308.64401'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Üsküdar Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) bölümü TYT ile alan meslekler arasında olduğu için temel yeterlilik testinde iyi bir puan almanız gerekmektedir. TYT, AYT'ye göre daha basit ve kolay bir sınav olduğu için TYT'ye odaklı çalışmak sizi sınavda rakiplerinizin önüne geçirecektir. Özetle, eğer Üsküdar Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Üsküdar Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) bölümü İÖ-Ücretli bir bölümdür. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) bölümü kontenjanı 8+0 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise İkinci Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 8 olmuştur.

Üsküdar Üniversitesi'nin üniversite türü Vakıf üniversitesi konumundadır. Üsküdar Üniversitesi ise İstanbul şehrinde bulunmaktadır. Üsküdar Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı (İÖ) (Burslu) bölümü ise 2 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.