Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Logo

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği 2024 taban puanları ve sıralamalarını YKS 2024 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği taban puanları ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği sıralamaları 2024 verileri YÖK Atlas ve MEB üzerinden alınmıştır. Son 6 yılın İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği taban puanlarını ve sıralamalarını grafikler üzerinden inceleyebilirsiniz. Tüm bölümleri inceleyebilmek için tercih robotunu kullanabilirsiniz.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümü 4 yıllık ve SAY ile alan bir bölümdür. Detaylar için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Logo

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Sıralamaları ve Taban Puanları 2024

2024 İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki gibidir.

 • Şehir: İzmir
 • Üniversite: İzmir Katip Çelebi Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: Ücretsiz
 • Genel Kontenjan: 25+1+0+0+0
 • Yerleşen: Doldu - 26
 • Öğrenim Türü:Örgün
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SAY)
 • 2023 Başarı Sırası: 99563
 • 2022 Başarı Sırası: 132632
 • 2023 Taban Puanı: 409.24596
 • 2022 Taban Puanı: 378.25895
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Logo

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Puanları ve Sıralamaları (Son 6 Yıl)

2024 İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği sıralamaları ve taban puanlarını son 6 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular aşağıdaki gibidir. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği kaç puan, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği kontenjan sayıları gibi tüm bilgileri burada öğreneceksiniz.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği kaç bin?

YÖK Atlas üzerinden alınan verilere göre İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünün 2023 YKS sıralaması 99563 olarak gerçekleşmiştir. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği 2022 YKS taban sıralaması ise 132632 olarak belirlenmiştir.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği taban puanı kaç?

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği taban puanı 2023 yılında yapılan son YKS sınavında 409.24596 olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yıl gerçekleşen 2022 yılındaki YKS'de ise İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği taban puanı 378.25895 olmuştur.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümü nerede?

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, İzmir şehrinde bulunmaktadır.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, SAY puan türü ile öğrenci almaktadır.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünün kontenjanı kaç?

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği kontenjanları 2024 yılında 25+1+0+0+0 olarak belirlenmiştir. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği kontenjan bilgileri genel kontenjan, okul birincisi kontenjanı, şehit ve gazi yakını kontenjanı, 34 yaş üstü kadın kontenjanı, ve depremzede aday kontenjanı olarak sıralanmaktadır.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği özel mi devlet mi?

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünün türü Devlet üniversiteleri kategorisindedir.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümü kaç yıl?

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği 4 yıl süre ile eğitim veren bir bölümdür.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği doldu mu?

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünün yerleşme durumu Doldu - 26 olarak belirlenmiştir.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümü ücretli mi?

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümü Ücretsiz bir bölümdür.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği YÖK Atlas Verileri Hakkındaki Bilgilendirme

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde 2024 İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2024 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz.

Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği 2024 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği sıralamaları 2024 verileri YÖK tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği verilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.