Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
İstanbul Üniversitesi Logo

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) Bölümü

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) Taban Puanları ve Sıralamaları - 2024

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) 2024 taban puanları ve sıralamalarını YKS 2024 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) taban puanları ve İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) sıralamaları 2024 verileri YÖK Atlas ve MEB üzerinden alınmıştır. Son 6 yılın İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) taban puanlarını ve sıralamalarını grafikler üzerinden inceleyebilirsiniz. Tüm bölümleri inceleyebilmek için tercih robotunu kullanabilirsiniz.

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) bölümü 4 yıllık ve SÖZ ile alan bir bölümdür. Detaylar için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

İstanbul Üniversitesi Logo

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) Sıralamaları ve Taban Puanları 2024

2024 İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki gibidir.

 • Şehir: İstanbul
 • Üniversite: İstanbul Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: UÖ-Ücretli
 • Genel Kontenjan: 150+4+0+4+0
 • Yerleşen: Doldu - 158
 • Öğrenim Türü:Uzaktan
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SÖZ)
 • 2023 Başarı Sırası: 175699
 • 2022 Başarı Sırası: 194506
 • 2023 Taban Puanı: 331.49808
 • 2022 Taban Puanı: 327.42829
İstanbul Üniversitesi Logo

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) Puanları ve Sıralamaları (Son 6 Yıl)

2024 İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) sıralamaları ve taban puanlarını son 6 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) Bölümü Hakkındaki Sık Sorulan Sorular aşağıdaki gibidir. İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) kaç puan, İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor ve İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) kontenjan sayıları gibi tüm bilgileri burada öğreneceksiniz.

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) kaç bin?

YÖK Atlas üzerinden alınan verilere göre İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) bölümünün 2023 YKS sıralaması 175699 olarak gerçekleşmiştir. İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) 2022 YKS taban sıralaması ise 194506 olarak belirlenmiştir.

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) taban puanı kaç?

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) taban puanı 2023 yılında yapılan son YKS sınavında 331.49808 olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yıl gerçekleşen 2022 yılındaki YKS'de ise İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) taban puanı 327.42829 olmuştur.

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) bölümü nerede?

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim), İstanbul şehrinde bulunmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor?

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim), SÖZ puan türü ile öğrenci almaktadır.

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) bölümünün kontenjanı kaç?

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) kontenjanları 2024 yılında 150+4+0+4+0 olarak belirlenmiştir. İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) kontenjan bilgileri genel kontenjan, okul birincisi kontenjanı, şehit ve gazi yakını kontenjanı, 34 yaş üstü kadın kontenjanı, ve depremzede aday kontenjanı olarak sıralanmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) özel mi devlet mi?

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) bölümünün türü Devlet üniversiteleri kategorisindedir.

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) bölümü kaç yıl?

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) 4 yıl süre ile eğitim veren bir bölümdür.

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) doldu mu?

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) bölümünün yerleşme durumu Doldu - 158 olarak belirlenmiştir.

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) bölümü ücretli mi?

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) bölümü UÖ-Ücretli bir bölümdür.

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) YÖK Atlas Verileri Hakkındaki Bilgilendirme

İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde 2024 İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2024 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz.

Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) 2024 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) sıralamaları 2024 verileri YÖK tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (Uzaktan Öğretim) verilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.