Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Girne Amerikan Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) 2023 Taban Puanları

Girne Amerikan Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Girne Amerikan Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Girne Amerikan Üniversitesi Logo

Girne Amerikan Üniversitesi Logo

Girne Amerikan Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Kktc-Girne
 • Üniversite: Girne Amerikan Üniversitesi
 • Üniversite Türü: KKTC
 • Ücret / Burs: Burslu
 • Genel Kontenjan: 10+0
 • Yerleşen: Doldu - 10
 • Öğrenim Türü: Örgün Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 4 Yıl (SÖZEL)
 • 2022 Başarı Sırası: 1163894
 • 2021 Başarı Sırası: 0
 • 2022 Taban Puanı: 219.42693
 • 2021 Taban Puanı: 0
Girne Amerikan Üniversitesi Logo

Girne Amerikan Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Girne Amerikan Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Girne Amerikan Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Yeni Medya ve İletişim (Burslu) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Yeni Medya ve İletişim (Burslu) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Girne Amerikan Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Girne Amerikan Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Yeni Medya ve İletişim (Burslu) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Yeni Medya ve İletişim (Burslu) taban puanları Girne Amerikan Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 İstanbul Medipol Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) 412.22158 13819
2 İstanbul Kültür Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) 396.35555 26000
3 İstanbul Aydın Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) 397.14813 25232
4 Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) 382.53100 42367
5 Fenerbahçe Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) 390.51594 32160
6 Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) 381.63112 43672
7 İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) 367.55405 67673
8 İstanbul Arel Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) 365.05651 72822
9 İstanbul Gelişim Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) 369.64392 63618
10 İstanbul Gelişim Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) 363.46807 76228
11 İstanbul Topkapı Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) 359.93331 84275
12 İstanbul Esenyurt Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) 356.13872 93839

Girne Amerikan Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Yeni Medya ve İletişim (Burslu) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Yeni Medya ve İletişim (Burslu) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Yeni Medya ve İletişim (Burslu) bölümü SÖZEL ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Girne Amerikan Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Girne Amerikan Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 1163894, puanı ise 219.42693'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Yeni Medya ve İletişim (Burslu) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Girne Amerikan Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Yeni Medya ve İletişim (Burslu) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Yeni Medya ve İletişim (Burslu) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Yeni Medya ve İletişim (Burslu) bölümü SÖZEL ile alan meslekler arasında olduğu için Sözel bölümler, öğrencilerin sözel ifade yeteneklerini geliştirmelerine odaklanır. İletişim becerilerinin iyi olması, sözel bölümde başarılı olmak için önemlidir. Sözel bölümler, öğrencilerin yazma becerilerini de geliştirmelerine odaklanır. Sözel bölümler, kültür ve sanat hakkında derin bir anlayış kazandırabilir. Kültür ve sanat hakkında ilginizin olması, sözel bölümde başarılı olmak için faydalıdır. Özetle, eğer Girne Amerikan Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Girne Amerikan Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) bölümü Burslu bir bölümdür. 2022 yılında Girne Amerikan Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) bölümü kontenjanı 10+0 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Örgün Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 10 olmuştur.

Girne Amerikan Üniversitesi'nin üniversite türü KKTC üniversitesi konumundadır. Girne Amerikan Üniversitesi ise Kktc-Girne şehrinde bulunmaktadır. Girne Amerikan Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim (Burslu) bölümü ise 4 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.