Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Amasya Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) 2023 Taban Puanları

Amasya Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarını YKS 2023 için derledik. Üniversite tercihlerinizde başarılar.


Amasya Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Amasya Üniversitesi Logo

Amasya Üniversitesi Logo

Amasya Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) YÖK Atlas Verileri - 2023

 • Şehir: Amasya
 • Üniversite: Amasya Üniversitesi
 • Üniversite Türü: Devlet
 • Ücret / Burs: UÖ-Ücretli
 • Genel Kontenjan: 150+4
 • Yerleşen: Doldu - 154
 • Öğrenim Türü: Uzaktan Öğretim
 • Öğrenim Süresi: 2 Yıl (TYT)
 • 2022 Başarı Sırası: 1295614
 • 2021 Başarı Sırası: 1253771
 • 2022 Taban Puanı: 262.69001
 • 2021 Taban Puanı: 213.32736
Amasya Üniversitesi Logo

Amasya Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) Taban Puanları ve Sıralamaları (Son 5 Yıl)

Amasya Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) sıralamaları ve taban puanlarını son 5 yıllık veriler özelinde inceleyebilirsiniz.

Taban Puanlar

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Başarı Sıralamaları

Kaynak: YÖK Universitenitanit.com

Amasya Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK Atlas'tan alınan verilere göre düzenlenmektedir. Aynı şekilde Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) sıralamaları da ÖSYM'nin açıkladığı veriler doğrultusunda grafiğe dökülmüştür. 2023 YKS taban puanlarını ve başarı sıralamalarını ( Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) ) inceleyerek üniversite taban puanlarını karşılaştırabilir, üniversite tercihlerinde kılavuz oluşturabilirsiniz. Doğru tercih ve meslek seçimi her öğrencinin önemle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Üniversite seçimi ve meslek tercihi öğrencinin geleceğeni planlamaktadır. Üniversite tercihi yapacak adaylara başarılar dileriz. Amasya Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) 2023 taban puanları ve başarı sıralamalarında dolmayan veya puanı hesaplanmayan bölümler "0" ile belirtilmiştir.

Bilgilendirme: Amasya Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) verileri (bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları) ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından halka açıklanan verilerin grafiksel gösterime aktarılmış halidir. Öğreniler için oluşturulan bu tablo üniversite tercihlerinde faydalı olacaktır. Verilerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Üniversiteni Tanıt bu anlamda hiç bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tercih yapmadan önce mutlaka ÖSYM verilerini veya Yök Atlas'ı incelemenizi öneriyoruz.

Üniversite taban puanları verileri içerisinde bulunan 0 (sıfır) olan veriler o bölümün dolmadığını veya hiç tercih edilmediği için belli bir taban puan veya başarı sıralaması hesaplanmadığını göstermektedir. Aynı zamanda bölüm yeni açılmışsa ve tercih edilmemişse de 0 (sıfır) olarak belirtilmiştir.

Üniversitelere Göre Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) Sıralamaları

Aşağidaki listede ÖSYM kılavuzunda yer alan Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) taban puanları Amasya Üniversitesini dikakte alarak karşılaştırabilirsiniz. Böylece Türkiye'deki en iyi üniversiteleri tercihinize ekleyebilirsiniz.

No Üniversite Bölüm 2022 Puan 2022 Sıra
1 Ankara Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) 294.00204 867686
2 Amasya Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) 262.69001 1295614
3 Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) 262.47641 1299143
4 Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) 261.89633 1308394
5 Yozgat Bozok Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) 259.23118 1352177

Amasya Üniversitesi'ni kazanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Hedef belirleme: Hangi bölümü seçeceğini ve hangi kariyere sahip olmak istediğini belirle (Mesela Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) olabilir).
 • Çalışma planı oluştur: Haftalık veya aylık olarak bir çalışma planı oluştur ve bu plana sadık kal. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) bölümünü kazanmak istiyorsan biraz emek vermen gerekebilir.
 • Ders notları al: Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) bölümü TYT ile alan meslekler arasındadır. Bu Yüzden derslerde alınan notlar, daha sonra çalışmak için iyi bir kaynaktır. Ayrıca, YKS çıkmış sorulara da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışma gruplarına katıl: Başkalarıyla çalışmak, dersleri anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başkalarıyla fikir alışverişi yapmak, farklı bakış açılarına sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Belki de Amasya Üniversitesi'nde okumak isteyen başka arkadaşlarda bulabilirsin.
 • Bol bol deneme çöz: Sınavlar için erken başlamak, stres seviyesini azaltacak ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sınavlar için bol bol deneme çözerek pratiğini geliştir. TYT deneme önerileri listemizi mutlaka incelemelisiniz.
 • Dinlenme zamanı ayır: Çalışma, dinlenme zamanına ihtiyacın var. Yeteri kadar dinlenme, daha iyi çalışmanıza ve dersleri anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Bonus: Son 5 sene içerisinde çıkan TYT konuları ve soru dağılımları ve AYT konuları ve soru dağılımlarını inceleyebilir, hangi konudan kaç soru çıkıyor öğrenebilirsiniz.

Amasya Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) bölümünde YKS 2022'de son giren kişinin sıralaması 1295614, puanı ise 262.69001'dir. Detaylı bilgi için bölümlerin taban puanları sayfamızı ziayret edebilirsiniz.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) YKS netlerini YÖK Atlas üzerinden inceleyebilirsiniz. Yök Atlas üzerinden bu bölüme giren son kişinin TYT ve AYT netlerini detaylıca inceleyebilir, deneme sınavlarınızın sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda YKS 2023 puan hesaplama robotumuzu da kullanabilir, netlerinizi ve puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Amasya Üniversitesi'ndeki en iyi bölümleri, taban puanları ve başarı sıralamalarını da görebilirsiniz.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) bölümünde okumak her öğrenci için farklılık gösterebilir. Eğer Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) bölümü genel olarak herkesin zorlandığı bir bölüm ise öğrencilere verilen karşılık olarak da yüksektir. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) bölümü TYT ile alan meslekler arasında olduğu için temel yeterlilik testinde iyi bir puan almanız gerekmektedir. TYT, AYT'ye göre daha basit ve kolay bir sınav olduğu için TYT'ye odaklı çalışmak sizi sınavda rakiplerinizin önüne geçirecektir. Özetle, eğer Amasya Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) bölümünü kazanmak istiyorsan, bu alana ilgin var ve gerekli becerilere sahipsen zorlukları aşarak başarılı bir şekilde bu programı tamamlayabilirsin.

Bildiğiniz üzere Amasya Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) bölümü UÖ-Ücretli bir bölümdür. 2022 yılında Amasya Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) bölümü kontenjanı 150+4 olarak belirlenmiştir. Bu bölümün öğrenim türü ise Uzaktan Öğretimdir. ÖSYM'den alınan güncel verilere göre de bu bölümün yerleşen öğrenci sayısı durumu Doldu - 154 olmuştur.

Amasya Üniversitesi'nin üniversite türü Devlet üniversitesi konumundadır. Amasya Üniversitesi ise Amasya şehrinde bulunmaktadır. Amasya Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Uzaktan Öğretim) bölümü ise 2 yıldır. Üniversiteni Tanıt üzerindeki tüm üniversitelere ve şehirlere bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Aynı zamanda üniversiteli öğrencilerin yaptığı yorumları okuyarak bölümünüz ve üniversiteniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.