Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Yerel Yönetimler Bölümü Nedir? Yerel Yönetimler İş Olanakları Nelerdir?

Yerel Yönetimler Bölümü Nedir? Yerel Yönetimler İş Olanakları Nelerdir?

Yerel Yönetimler bölümü nedir, Yerel Yönetimler iş olanakları nelerdir, Yerel Yönetimler mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 489 Güncelleme: 8 ay önce 8 ay önce

Yerel Yönetimler bölümü nedir?

Yerel Yönetimler bölümü, belediyeler, yerel yönetimler ve kamu hizmetleri hakkında öğrencilere bilgi veren bir lisans programıdır. Bu bölümde, belediyelerin ve yerel yönetimlerin çalışmaları, kamu hizmetleri, yerel siyaset, yönetim ve yasa konuları gibi birçok konuda eğitim verilir.

Yerel Yönetimler mezunu ne iş yapar?

Yerel Yönetimler bölümünden mezun olanlar, belediyeler, yerel yönetimler, valilikler, kamu kurumları ve özel sektörde çalışma imkanlarına sahip olabilirler. Mezunlar, genellikle yönetici pozisyonları, belediye meclisi üyelikleri, belediye başkan yardımcılıkları, il veya ilçe idare amirlikleri, planlama, mali işler, insan kaynakları, kamu hizmetleri ve belediye başkanlığı gibi görevlerde çalışabilirler.

Yerel Yönetimler bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Yerel Yönetimler bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yerel Yönetimler taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Yerel Yönetimler bölümü dersleri nelerdir?

Yerel Yönetimler bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Yerel Yönetimler bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Kamu Yönetimi
  • Yerel Yönetimler
  • Yerel Yönetimlerde Planlama
  • Kent ve Yerel Yönetimler
  • Yerel Yönetimlerde Mali Yönetim
  • Yerel Yönetimlerde Çevre Yönetimi
  • Yerel Yönetimlerde İnsan Kaynakları Yönetimi
  • Yerel Yönetimlerde Stratejik Yönetim
  • Yerel Yönetimlerde Hizmet Yönetimi
  • Yerel Yönetimlerde Yönetim Bilişim Sistemleri

Yerel Yönetimler bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Yerel Yönetimler bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş