Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Yeni Medya Ve Gazetecilik Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Yeni Medya Ve Gazetecilik Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü nedir, Yeni Medya ve Gazetecilik iş olanakları nelerdir, Yeni Medya ve Gazetecilik mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 630 Güncelleme: 8 ay önce 8 ay önce

Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü nedir?

Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü, dijital çağda gazetecilik ve iletişim alanlarındaki yenilikleri takip ederek öğrencilere yeni medya, dijital gazetecilik, multimedya gazeteciliği, dijital yayıncılık ve sosyal medya gibi konularda bilgi ve beceriler kazandırmayı amaçlayan bir lisans programıdır.

Yeni Medya ve Gazetecilik mezunu ne iş yapar?

Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü mezunları, gazetecilik, televizyon, radyo, internet siteleri, dijital medya şirketleri, reklam ajansları, kamu ve özel sektör kurumlarında görev alabilirler. Yeni medya teknolojilerine hakim olan mezunlar, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama, içerik üretimi, dijital tasarım gibi alanlarda da çalışma fırsatı bulabilirler. Ayrıca, iletişim danışmanlığı, halkla ilişkiler, kriz yönetimi gibi alanlarda da iş imkanları mevcuttur.

Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yeni Medya ve Gazetecilik taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü dersleri nelerdir?

Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Yeni Medya
  • Medya Etiği
  • Medya Okuryazarlığı
  • Gazetecilik ve Habercilik
  • Çevrimiçi Gazetecilik
  • Televizyon Haberciliği
  • Radyo Haberciliği
  • Yerel Gazetecilik
  • Gazetecilik ve İletişim
  • Medya ve Toplumsal Cinsiyet

Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş