Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Uluslararası Ticaret Ve İşletmecilik Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Uluslararası Ticaret Ve İşletmecilik Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümü nedir, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 774 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümü nedir?

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümü, öğrencilere uluslararası işletmecilik ve uluslararası ticaret konularında bilgi ve beceriler sağlayan bir işletme dalıdır. Bu bölümde, öğrenciler uluslararası ticaret işlemleri, uluslararası pazarlama, uluslararası finans, küresel yönetim ve kültürel farklılıklar gibi konular hakkında derinlemesine bir anlayış geliştirirler.

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik mezunu ne iş yapar?

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümü mezunları, küresel işletmelerde yöneticilik yapabilecek ve uluslararası pazarlarda iş yapabilen nitelikli profesyonellerdir. Mezunlar, küresel pazarlarda başarılı olmak için gereken ticaret, finans ve işletme konularında geniş bir bilgi birikimine sahiptirler.

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümü dersleri nelerdir?

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Uluslararası İşletmelerin Yönetimi
  • Uluslararası Ticaret ve Yatırım Politikaları
  • Global Pazarlama
  • Uluslararası İşletmelerde Stratejik Yönetim
  • Uluslararası Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi
  • Uluslararası Finans
  • Uluslararası İşletmelerde İnsan Kaynakları Yönetimi
  • Küresel Rekabet ve İşletmelerde Yenilikçilik
  • Uluslararası İşletme Hukuku
  • Uluslararası İşletmelerde Proje Yönetimi

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş