Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Uluslararası İşletme Yönetimi bölümü nedir, Uluslararası İşletme Yönetimi iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 640 Güncelleme: 9 ay önce 9 ay önce

Uluslararası İşletme Yönetimi bölümü nedir?

Uluslararası İşletme Yönetimi bölümü, işletme yönetimi alanında özellikle küresel pazarlara yönelik eğitim veren bir işletme dalıdır. Bu bölümde öğrenciler, küresel iş ortamında işletme yönetimi, uluslararası pazarlama, küresel finans, kültürlerarası iletişim, stratejik yönetim, uluslararası ticaret, yabancı dil ve küresel liderlik gibi konularda eğitim alırlar.

Uluslararası İşletme Yönetimi mezunu ne iş yapar?

Uluslararası İşletme Yönetimi bölümü mezunları, küresel pazarda işletmelerin yönetiminde rol alabilirler. Küresel pazarda rekabet edebilecek stratejiler geliştirme, küresel pazarlara giriş stratejileri oluşturma, kültürlerarası yönetim becerileri kazanma gibi yetkinlikleri edinirler. Mezunlar, küresel şirketlerde genel müdür yardımcısı, yönetici, iş geliştirme uzmanı, ihracat ve ithalat yöneticisi, uluslararası pazarlama yöneticisi, küresel lojistik yöneticisi, uluslararası finansal analist, küresel satın alma yöneticisi gibi pozisyonlarda çalışabilirler.

Uluslararası İşletme Yönetimi bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Uluslararası İşletme Yönetimi bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Uluslararası İşletme Yönetimi taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Uluslararası İşletme Yönetimi bölümü dersleri nelerdir?

Uluslararası İşletme Yönetimi bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Uluslararası İşletme Yönetimi bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Uluslararası İşletmeler
  • Küreselleşme ve İşletme
  • Uluslararası İşletme Yönetimi
  • Uluslararası Pazarlama Yönetimi
  • Uluslararası Finansal Yönetim
  • Küresel Tedarik Zinciri Yönetimi
  • Uluslararası İnsan Kaynakları Yönetimi
  • Kültürlerarası İletişim
  • Uluslararası İş Hukuku
  • Yabancı Dil

Uluslararası İşletme Yönetimi bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Uluslararası İşletme Yönetimi bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş