Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Uluslararası Ticaret Ve Finans Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Uluslararası Ticaret Ve Finans Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Uluslararası Ticaret ve Finans bölümü nedir, Uluslararası Ticaret ve Finans iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 543 Güncelleme: 7 ay önce 7 ay önce

Uluslararası Ticaret ve Finans bölümü nedir?

Uluslararası Ticaret ve Finans bölümü, uluslararası ticaretin ve finansal işlemlerin yürütülmesinde kullanılan yöntemleri, finansal araçları, dünya ekonomisi ve para politikasını inceler. Öğrencilere, uluslararası piyasalarda iş yapmanın yanı sıra, uluslararası para birimleri, döviz kurları, bankacılık, sigorta, uluslararası taşımacılık, uluslararası hukuk, küreselleşme ve diğer konuların anlaşılması için gerekli olan teorik ve pratik bilgiler verilir.

Uluslararası Ticaret ve Finans mezunu ne iş yapar?

Uluslararası Ticaret ve Finans bölümünden mezun olan kişiler, bankalar, finansal kuruluşlar, ihracat ve ithalat şirketleri, uluslararası organizasyonlar, hükümet kurumları ve uluslararası şirketler gibi çeşitli sektörlerde iş bulabilirler. İş olanakları arasında finans analisti, finansal danışman, uluslararası iş geliştirme uzmanı, ihracat-ithalat yöneticisi, uluslararası pazarlama yöneticisi, uluslararası proje yöneticisi, bankacılık uzmanı, sigorta uzmanı gibi pozisyonlar yer alabilir.

Uluslararası Ticaret ve Finans bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Uluslararası Ticaret ve Finans bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Uluslararası Ticaret ve Finans taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Uluslararası Ticaret ve Finans bölümü dersleri nelerdir?

Uluslararası Ticaret ve Finans bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Uluslararası Ticaret ve Finans bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • İşletme Ekonomisi
  • Uluslararası Finansal Yönetim
  • Ticaret Hukuku
  • Uluslararası İlişkiler
  • Uluslararası Pazarlama
  • Uluslararası Ticaret ve Lojistik
  • Para ve Bankacılık
  • İstatistik
  • Uluslararası Finansal Kurumlar ve Kurumsal Yönetim
  • Proje Yönetimi

Uluslararası Ticaret ve Finans bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Uluslararası Ticaret ve Finans bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş