Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Uluslararası Girişimcilik Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Uluslararası Girişimcilik Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Uluslararası Girişimcilik bölümü nedir, Uluslararası Girişimcilik iş olanakları nelerdir, Uluslararası Girişimcilik mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 581 Güncelleme: 9 ay önce 9 ay önce

Uluslararası Girişimcilik bölümü nedir?

Uluslararası Girişimcilik bölümü, girişimciliğin uluslararası boyutuna odaklanan bir işletme dalıdır. Bu bölümde öğrenciler, küresel işletme ortamında girişimcilik faaliyetlerinin nasıl yürütüleceği, uluslararası işletme stratejileri, küresel pazarlama, iş geliştirme, inovasyon, risk yönetimi ve uluslararası pazarlama konularında eğitim alırlar.

Uluslararası Girişimcilik mezunu ne iş yapar?

Uluslararası Girişimcilik bölümü mezunları, girişimci olarak kendi işlerini kurabilirler veya başkalarının işletmelerinde girişimci rolü üstlenebilirler. Ayrıca, küresel işletme ortamında çalışan girişimci ruhlu profesyoneller olarak, birçok iş imkanına sahiptirler. Özellikle, küresel şirketlerin girişimcilik faaliyetleri, yatırım firmaları, hızlandırıcılar, kuluçka merkezleri ve danışmanlık firmaları gibi alanlarda iş olanakları vardır.

Uluslararası Girişimcilik bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Uluslararası Girişimcilik bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Uluslararası Girişimcilik taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Uluslararası Girişimcilik bölümü dersleri nelerdir?

Uluslararası Girişimcilik bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Uluslararası Girişimcilik bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Yeni İş Fikirleri Geliştirme
  • Girişimcilik Ekosistemi
  • Girişimcilikte Pazar Araştırması
  • Girişimcilikte Finansman
  • Girişimcilikte İş Planı Hazırlama
  • Yenilikçilik ve Girişimcilik
  • Küresel Pazarlarda Girişimcilik
  • Uluslararası İş Geliştirme ve Yönetimi
  • Girişimcilikte Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama
  • Girişimcilikte Risk Yönetimi

Uluslararası Girişimcilik bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Uluslararası Girişimcilik bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş