Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
ODTÜ’de Öğrenci Olmak Neden Harika Bir Deneyimdir?

ODTÜ’de Öğrenci Olmak Neden Harika Bir Deneyimdir?

Öğrenci dostu şehirler arasında başı çeken Ankara’da bulunan ODTÜ, başkentte yaşamanın bütün olanaklarını da size sunuyor. İşte 6 maddede ODTÜ’de öğrenci olmak.

Üniversiteler GOOGLE Abone Ol 3042 0 2 yıl önce 2 yıl önce

Bu açıdan, lise eğitiminin hemen sonrasında hayatı keşfetmeye susamış gençler için iyi bir üniversitede okumak bulunmaz bir fırsattır. ODTÜ gibi bir üniversite ise henüz 18-19 yaşlarındaki gençler için bu beklentileri fazlasıyla karşılayacak şartları barındırır. Öğrenci dostu şehirler arasında başı çeken Ankara’da bulunan ODTÜ, başkentte yaşamanın bütün olanaklarını da size sunuyor. İşte 6 maddede ODTÜ’de öğrenci olmak.

1. Devasa bir kampüs

Türkiye’nin öğrenci şehirlerinden Ankara’da yerleşkesi bulunan ODTÜ’nün kampüsü Türkiye’deki üniversiteler arasında en geniş olanaklara sahip en güzel kampüslerden biri. Belki de birincisi. Bir kampüs düşünün ki tam ormanın içerisinde. Bu kampüs dört bir yandan ağaçlar ve doğal alanlarla çevrili. İstediğiniz kadar yürüyüş yapabileceğiniz yan yollar ve her köşe başında yorulduğunuz zaman kıvrılabileceğiniz çimler. ODTÜ’de öğrenci olmak her gün doğayla iç içe olmak demek. Üstelik bu kampüsün içerisinde birçok sporu yerine getirmenize imkan tanıyan spor salonları bulunuyor. Baraka Spor Salonu, Büyük Spor Salonu ve Teknokent Spor Salonu olmak üzere 3 farklı spor salonu kampüs içerisinde hizmet veriyor. Ayrıca tenis oynamak isteyenler de unutulmamış ve tenis kortları bile tesis edilmiş.

2. Envaiçeşit öğrenci topluluğu

Öğrenci kulüplerini biliriz. Özellikle üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin kendi ilgi alanlarına yönelik tercih edebilecekleri bu topluluklar arasında mutlaka ilginizi çekecek bir tane bulabilirsiniz. Sinema ile ilgilenenler için sinema topluluğu, müzik tutkusu olanlar için müzik topluluğu, arkeoloji topluluğu, bilim kurgu ve fantezi topluluğu ve hatta Ar-Ge topluluğu gibi birçok topluluk bulunuyor. ODTÜ’deki onlarca topluluk sayesinde öğrenciler, sosyalleşirken aynı zamanda ufuklarını genişletebilirler. Üniversite döneminde elde edilen kaliteli bir arkadaş ağı ile üniversite sonrası kendinizi çok daha avantajlı bir noktaya taşıyabilirsiniz. Kariyer hedefleriniz doğrultusunda, amaçlarınızı gerçekleştirmenize en uygun öğrenci topluluklarından faydalanabilirsiniz.

ODTÜ’de Öğrenci Olmak Neden Harika Bir Deneyimdir?

3. Tam bir aile ortamı

ODTÜ’de öğrencileri, bu okulda büyüleyici bir ortama girerler. Liseden yeni çıkan öğrencilerin kendilerini özgürce keşfedecekleri imkanlarla dolu olan bu okulda geçirdikleri yıllar onların güvenlik kodlarını da belirleyecektir. Okuldan mezun olduktan sonra bu aile ortamının dışına çıkan öğrenciler bir süre afallayabilirler. İçerisinde neredeyse her türlü sosyal, sanatsal ve sportif faaliyetin bulunduğu bir okulda geçen gündelik rutinin değişmesi tam bir hayal kırıklığına neden olur. Kurumsal şirketler veya herhangi bir iş ortamının ODTÜ’nün sağladığı güven hissini sağlaması zordur. Mezun öğrenciler için üniversite dönemleri nostalji hissini yaratmaya neden olacak kadar dolu dolu geçer. Bu nedenledir ki özlemlerini gidermek için mezunlar sık sık okullarını ziyaret ederler.


4. Kafeler ve restoranlarla sanki kendi içerisinde bir şehir

ODTÜ’nün devasa kampüsü içerisindeki imkanlardan biri de Çarşı isimli restoran ve kafe kompleksidir. Resmi ismi ODTÜ Alışveriş Merkezi olsa da burası ODTÜ’lü öğrenciler arasında Çarşı adını almıştır. Çarşı’nın içerisinde neredeyse her damak tadına uygun bir restoran ve kafe var. İskender yemek isteyenler için kebapçı, simit ve poğaça yemek isteyenler için kafe, dünya mutfağı yemeklerinin servis edildiği restoranlar ve hatta Burger King ile damak tadınıza uygun bir yemek bulmama ihtimaliniz yok. Bunun dışında Doyurucu ve Çatı gibi Çarşı dışında bulunan mekanlar da açık büfe harika yemekler sunuyor. Daha hesaplı ve ev yemeği tercih edenler için ise tabii ki Yemekhane imkanı mevcut. Öğrenci dostu şehirler sıralamalarında başı çekmesinin bir sebebi de bu imkanlar.

ODTÜ’de Öğrenci Olmak Neden Harika Bir Deneyimdir?

5. Harika bir eğitim

Her üniversitenin ulaşması gereken belli eğitim standartları vardır. Fakat ODTÜ gibi bir üniversite bu standartları Türkiye geneline göre biraz daha yüksek tutar. Bunun nedeni birçok hatırı sayılır akademisyenin ODTÜ’de görev almak istemesidir. Böylece, hem çalışkan ve öğrenme azmi olan öğrencilerle dolu bir okulda hem de onlara yönelik olarak kendisini sürekli geliştirmeye çalışan akademisyenlerden eğitim alabilirsiniz.

6. ODTÜ’de dersler tamamen İngilizcedir

Eğitim dilinin kişinin anadilinden başka bir dilde olması dezavantaj gibi görülebilir ancak ODTÜ’de tüm dersleri İngilizce gördüğünüz için mezun olduğunuzda çok iyi derecede İngilizce öğrenmiş olursunuz. Bu durum hem akademik bir kariyer hedefleyen kişiler için hem de iş hayatında profesyonel bir kariyer hedefleyenler için oldukça büyük bir avantajdır.

ODTÜ’de Öğrenci Olmak Neden Harika Bir Deneyimdir?

ODTÜ’de öğrenci olmak demek, öğrenci dostu şehirlerden biri olan Ankara'da okumak ve sayısızca avantaja sahip olmak demektir. ODTÜ’ye girme fırsatını yakalayanlar bir ömür boyu unutamayacakları deneyimler kazanırlar ve ODTÜ’yü her daim bir aileye duyulan özlemle hatırlarlar.


İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.