Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Turizm Animasyonu Bölümü Nedir? Turizm Animasyonu İş Olanakları Nelerdir?

Turizm Animasyonu Bölümü Nedir? Turizm Animasyonu İş Olanakları Nelerdir?

Turizm Animasyonu bölümü nedir, Turizm Animasyonu iş olanakları nelerdir, Turizm Animasyonu mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 584 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

Turizm Animasyonu bölümü nedir?

Turizm Animasyonu bölümü, turizm sektöründe çalışan animasyon ekiplerini yöneten veya bu ekiplerde yer alan kişileri yetiştiren bölümdür. Bu bölümde öğrenciler, turizm sektöründe animasyon alanında gereken bilgi ve becerileri edinirler. İşletmelerdeki müşteri memnuniyetinin arttırılması, eğlenceli etkinliklerin planlanması, organize edilmesi, sunulması ve ekip yönetimi konularında bilgi sahibi olurlar.

Turizm Animasyonu mezunu ne iş yapar?

Turizm animasyonu mezunları, tatil köyleri, oteller, turizm şirketleri, tatil kampları gibi işletmelerde iş bulabilirler. İş olanakları arasında animasyon sorumlusu, animatör, eğlence yöneticisi, etkinlik organizatörü, aktivite lideri, program koordinatörü, eğlence koordinatörü, spor koordinatörü gibi pozisyonlar yer alabilir. Ayrıca, turizm şirketleri için özel etkinlikler ve organizasyonlar düzenleyen etkinlik şirketleri de turizm animasyonu mezunları için iş imkanı sağlayabilir.

Turizm Animasyonu bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Turizm Animasyonu bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Turizm Animasyonu taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Turizm Animasyonu bölümü dersleri nelerdir?

Turizm Animasyonu bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Turizm Animasyonu bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Temel Animasyon Teknikleri
  • Turizm Animasyonunda Etkinlik Planlama ve Uygulama
  • Sanat Tarihi ve Turizm
  • Yabancı Dil
  • Psikoloji
  • İşletme Ekonomisi
  • Yaratıcı Drama ve Oyun
  • Turizmde İletişim Teknikleri
  • Sosyoloji
  • Yöresel Kültürler ve Folklorik Değerler

Turizm Animasyonu bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Turizm Animasyonu bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş