Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Laborant Ve Veteriner Sağlık Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Laborant Ve Veteriner Sağlık Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Laborant ve Veteriner Sağlık bölümü nedir, Laborant ve Veteriner Sağlık iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 1275 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Laborant ve Veteriner Sağlık bölümü nedir?

Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü, veterinerlik alanında çalışan profesyonellerin ihtiyaç duyduğu laboratuvar testleri ve analizleri yapmak için eğitim alan bir bölümdür. Bu bölümde öğrenciler, veterinerlik alanında kullanılan laboratuvar tekniklerini ve cihazlarını öğrenirler. Bu teknikler, hayvanların sağlık durumunu değerlendirmek ve hastalıkların teşhis edilmesinde kullanılır.

Laborant ve Veteriner Sağlık mezunu ne iş yapar?

Laborant ve veteriner sağlık mezunları, hayvan hastalıklarının teşhis ve tedavisi konusunda veteriner hekimlere yardımcı olabilirler. Ayrıca hayvan besleme endüstrisi, gıda güvenliği ve araştırma alanlarında da çalışma imkanları vardır. Bu bölümde eğitim alan öğrenciler, veteriner hekimlik, hayvan sağlığı, gıda güvenliği, biyoloji ve kimya alanlarında iş bulabilirler.

Laborant ve Veteriner Sağlık bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Laborant ve Veteriner Sağlık bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Laborant ve Veteriner Sağlık taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Laborant ve Veteriner Sağlık bölümü dersleri nelerdir?

Laborant ve Veteriner Sağlık bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Laborant ve Veteriner Sağlık bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Tıbbi Biyokimya
  • Parazitoloji
  • Hayvan Besleme ve Besin Değerlendirme
  • Hayvan Genetik ve Islahı
  • Histoloji ve Embriyoloji
  • Biyolojik Bilimler
  • Mikrobiyoloji
  • Hematoloji
  • İmmünoloji
  • Patoloji

Laborant ve Veteriner Sağlık bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Laborant ve Veteriner Sağlık bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş