Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Tıbbi Tanıtım Ve Pazarlama Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Tıbbi Tanıtım Ve Pazarlama Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama bölümü nedir, Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 925 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama bölümü nedir?

Tıbbi tanıtım ve pazarlama bölümü, sağlık sektöründe hizmet veren kurumların ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak ve pazarlamak için çalışan profesyoneller yetiştiren bir ön lisans programıdır. Bu programda öğrenciler, sağlık sektöründe kullanılan ilaçlar, tıbbi cihazlar, teşhis ekipmanları ve diğer tıbbi ürünlerin pazarlama stratejilerini öğrenirler.

Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama mezunu ne iş yapar?

Tıbbi tanıtım ve pazarlama mezunları, sağlık sektöründe farklı pozisyonlarda çalışabilirler. İlaç firmalarında satış temsilcisi, ürün yöneticisi veya pazarlama müdürü olarak görev alabilirler. Tıbbi cihaz ve teşhis ekipmanı üreten firmalarda satış ve pazarlama pozisyonlarında çalışabilirler. Ayrıca sağlık sektöründe hizmet veren diğer kurumlar, özellikle hastane ve kliniklerde pazarlama ve yönetim pozisyonlarında iş imkanları mevcuttur. Tıbbi yazılım firmaları da tıbbi tanıtım ve pazarlama mezunlarını işe alabilirler.

Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama bölümü dersleri nelerdir?

Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Tıbbi etik ve hukuk
  • Tıbbi terminoloji
  • Tıp pazarlaması stratejileri
  • Tıp hizmetleri yönetimi
  • Tıbbi malzeme yönetimi
  • Tıbbi turizm
  • Tıbbi ürün reklamcılığı
  • Tıp mesleklerinde iletişim becerileri
  • Tıp etiği ve profesyonellik
  • Tıp sektöründe girişimcilik

Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş