Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Su Altı Teknolojisi Bölümü Nedir? Su Altı Teknolojisi İş Olanakları Nelerdir?

Su Altı Teknolojisi Bölümü Nedir? Su Altı Teknolojisi İş Olanakları Nelerdir?

Su Altı Teknolojisi bölümü nedir, Su Altı Teknolojisi iş olanakları nelerdir, Su Altı Teknolojisi mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 696 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Su Altı Teknolojisi bölümü nedir?

Su Altı Teknolojisi bölümü, deniz ve okyanuslarda keşif, kurtarma, araştırma, inşaat ve bakım işlemlerinin yapılması için gerekli olan teknolojilerin tasarımı, üretimi, testi, kullanımı ve bakımı ile ilgili bir ön lisans programıdır. Bu programda öğrenciler, denizaltı araçları, gemi ve liman yapıları, petrol ve doğalgaz çıkarma sistemleri, dalış teknolojileri, su altı keşif ekipmanları ve diğer su altı cihazları hakkında bilgi sahibi olurlar.

Su Altı Teknolojisi mezunu ne iş yapar?

Su Altı Teknolojisi mezunları, özellikle petrol ve doğalgaz sektörü olmak üzere birçok sektörde iş bulma şansına sahiptirler. Bunun yanı sıra, araştırma kurumları, deniz mühendisliği firmaları, inşaat firmaları, savunma sanayi ve diğer sektörler de bu mezunların çalışabileceği alanlardan bazılarıdır. Ayrıca, dalış merkezleri ve su altı turizmi şirketleri de iş imkanı sunabilirler.

Su Altı Teknolojisi bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Su Altı Teknolojisi bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Su Altı Teknolojisi taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Su Altı Teknolojisi bölümü dersleri nelerdir?

Su Altı Teknolojisi bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Su Altı Teknolojisi bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Temel Dalış Fiziği
  • Deniz Biyolojisi ve Ekolojisi
  • Su Altı Yapıları ve İnşaatı
  • Denizaltı Görüntüleme ve Fotoğrafçılık
  • Denizaltı Operasyonları ve Pilotluğu
  • Sualtı Robotları ve Kontrolü
  • Sualtı Kurtarma ve Kurtarma Teknikleri
  • Deniz Kirliliği Kontrolü ve Çevre Yönetimi
  • Sualtı Arkeolojisi ve Kültürel Mirasın Korunması
  • Sualtı Turizmi ve Rekreasyonel Dalış

Su Altı Teknolojisi bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Su Altı Teknolojisi bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş