Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Siyaset Bilimi (Fransızca) Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Siyaset Bilimi (Fransızca) Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Siyaset Bilimi (Fransızca) bölümü nedir, Siyaset Bilimi (Fransızca) iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 540 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

Siyaset Bilimi (Fransızca) bölümü nedir?

Siyaset Bilimi (Fransızca) bölümü, siyasal sistemler, siyasal partiler, siyasal davranışlar ve siyasi kuramlar gibi konuları Fransızca olarak öğreten bir lisans programıdır. Öğrencilerin siyasal sistemleri ve siyasi kurumları anlamalarını ve analiz etmelerini sağlar. Siyaset bilimi (Fransızca) bölümü, öğrencilere siyasi olayları ve süreçleri anlamalarına yardımcı olmak için tarih, antropoloji, psikoloji ve ekonomi gibi birçok disiplinden yararlanır.

Siyaset Bilimi (Fransızca) mezunu ne iş yapar?

Siyaset Bilimi (Fransızca) bölümünden mezun olan öğrenciler genellikle diplomatik hizmetler, uluslararası kuruluşlar, siyasi danışmanlık şirketleri, araştırma merkezleri ve medya kuruluşları gibi farklı sektörlerde iş bulabilirler. Ayrıca kamu sektöründe, özellikle siyasi karar alma süreçlerine ve politika yapımına odaklanan pozisyonlarda da çalışabilirler.

Siyaset Bilimi (Fransızca) bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Siyaset Bilimi (Fransızca) bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Siyaset Bilimi (Fransızca) taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Siyaset Bilimi (Fransızca) bölümü dersleri nelerdir?

Siyaset Bilimi (Fransızca) bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Siyaset Bilimi (Fransızca) bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Siyaset Bilimi
  • Kamu Yönetimi
  • Uluslararası İlişkiler
  • Siyasi Düşünceler Tarihi
  • Siyasi Sistemler ve Yönetim Biçimleri
  • Kamu Politikaları
  • Siyasi İdeolojiler
  • Toplum ve Siyaset
  • Devlet Kuramları
  • Siyaset ve Medya

Siyaset Bilimi (Fransızca) bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Siyaset Bilimi (Fransızca) bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş