Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü nedir, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 835 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü nedir?

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü, havacılık sektöründeki uçuş operasyonlarının yönetimi, hava taşımacılığı işletmeciliği, hava trafik yönetimi, hava meydanı işletmeciliği gibi konuları kapsayan bir programdır. Bu programda, öğrenciler havayolu işletmelerinin yönetimi, hava taşımacılığı hukuku, hava araçları teknolojisi, hava trafik yönetimi ve havaalanı işletmeciliği gibi konuları öğrenirler.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği mezunu ne iş yapar?

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümünden mezun olanlar, havacılık sektöründe birçok farklı iş alanında çalışabilirler. Örneğin, havayolu şirketlerinde uçuş operasyonları yöneticisi, kargo operasyonları yöneticisi, havaalanı işletme müdürü, yer hizmetleri müdürü, ticari yönetici, hava taşımacılığı uzmanı, hava trafik kontrol uzmanı, havaalanı güvenlik uzmanı, havacılık sigorta uzmanı gibi pozisyonlar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, sivil havacılık otoritelerinde ve kargo şirketlerinde de iş imkanları bulunabilir.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü dersleri nelerdir?

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Hava Ulaştırma İşletmeleri
  • Hava Trafik Yönetimi
  • Hava Taşımacılığı İşletmeciliği
  • Havaalanı İşletmeciliği
  • Havayolu İşletmeciliği
  • Ulaştırma Ekonomisi
  • Uluslararası Hava Hukuku
  • Hava Lojistiği Yönetimi
  • Hava Yolu Pazarlama ve Satışı
  • Hava Yolu Operasyonları

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş