Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Sinoloji Bölümü Nedir? Sinoloji İş Olanakları Nelerdir?

Sinoloji Bölümü Nedir? Sinoloji İş Olanakları Nelerdir?

Sinoloji bölümü nedir, Sinoloji iş olanakları nelerdir, Sinoloji mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 683 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

Sinoloji bölümü nedir?

Sinoloji, Çin dilini, kültürünü, tarihini ve toplumunu konu alan bir disiplindir. Sinoloji bölümünde öğrenciler, Çin tarihini, edebiyatını, sanatını, dili ve siyasi yapısını öğrenirler.

Sinoloji mezunu ne iş yapar?

Sinoloji mezunları, özellikle Çin ile iş yapan uluslararası şirketlerde, turizm sektöründe, uluslararası ilişkiler alanında, diplomatik misyonlarda ve akademik dünyada çalışabilirler. Ayrıca, dil becerileri nedeniyle dil okullarında öğretmenlik yapabilirler veya uluslararası kuruluşlarda tercümanlık ve çevirmenlik yapabilirler.

Sinoloji bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Sinoloji bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sinoloji taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Sinoloji bölümü dersleri nelerdir?

Sinoloji bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Sinoloji bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Çin Dili I-II
  • Çin Tarihi
  • Çin Edebiyatı
  • Çin Sanatı Tarihi
  • Çin Düşüncesi Tarihi
  • Çin Halk Kültürü
  • Çin Siyasal Yapısı ve Dış Politika
  • Çin Ekonomisi
  • Çin Felsefesi
  • Çin Edebiyatında Toplumsal Yapı

Sinoloji bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Sinoloji bölümü DİL ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi Dil bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Dil puanı ile alan bölümler

Sizler için Dil puanı ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer dil mesleklerini veya dil bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş