Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İşletme Yönetimi Bölümü Nedir? İşletme Yönetimi İş Olanakları Nelerdir?

İşletme Yönetimi Bölümü Nedir? İşletme Yönetimi İş Olanakları Nelerdir?

İşletme Yönetimi bölümü nedir, İşletme Yönetimi iş olanakları nelerdir, İşletme Yönetimi mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 1824 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

İşletme Yönetimi bölümü nedir?

İşletme Yönetimi, bir işletmenin yönetim, organizasyon, finans, pazarlama ve stratejik planlama gibi alanlarında öğrencilere bilgi ve beceriler kazandıran bir bölümdür. İşletme Yönetimi, işletmelerin etkin bir şekilde yönetilmesi için gerekli olan teorik ve pratik bilgileri öğrencilere aktarır.

İşletme Yönetimi mezunu ne iş yapar?

İşletme Yönetimi mezunları, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı bulabilirler. İşletme Yönetimi, bir işletmenin tüm alanlarını kapsadığı için, mezunlar geniş bir yelpazede iş olanaklarına sahiptirler. İşletme Yönetimi mezunları, üretim, hizmet, sağlık, telekomünikasyon, bankacılık, perakende, lojistik, danışmanlık, eğitim ve teknoloji sektörlerinde çalışabilirler.

İşletme Yönetimi bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan 2023 yılı verilerine göre İşletme Yönetimi bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

2023 İşletme Yönetimi taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

İşletme Yönetimi bölümü dersleri nelerdir?

İşletme Yönetimi bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane İşletme Yönetimi bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Ticaret Hukuku
  • Muhasebe
  • İşletme Yönetimi
  • Pazarlama
  • Finansal Yönetim
  • İşletme Etik ve Sosyal Sorumluluk
  • İnsan Kaynakları Yönetimi
  • Yönetim Bilimleri
  • Stratejik Yönetim
  • Üretim Yönetimi

İşletme Yönetimi bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

İşletme Yönetimi bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Kocaeli Üniversitesi - İktisat Okumak

Kocaeli’de öğrenci olmak; şehri tanımak için en iyi doğal yollardan birisi. Buse'nin renkli anlatımı ile Kocaeli Üniversitesi'nde öğrenci olmak ne demek hadi izleyelim:)

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş