Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Silah Sanayi Teknikerliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Silah Sanayi Teknikerliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Silah Sanayi Teknikerliği bölümü nedir, Silah Sanayi Teknikerliği iş olanakları nelerdir, Silah Sanayi Teknikerliği mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 1384 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

Silah Sanayi Teknikerliği bölümü nedir?

Silah Sanayi Teknikerliği bölümü, savunma sanayiinde kullanılan silah, mühimmat, araç gereç ve ekipmanların tasarımı, üretimi, montajı ve bakımı gibi konularda teknik eğitim veren bir bölümdür. Bu bölümde eğitim alan öğrenciler, silahların mekanik, elektronik, malzeme ve tasarım özellikleri hakkında teorik ve pratik eğitim alırlar.

Silah Sanayi Teknikerliği mezunu ne iş yapar?

Silah Sanayi Teknikerliği bölümünden mezun olanlar, savunma sanayiinde ve özel sektörde çalışma imkanı bulabilirler. Örneğin, savunma sanayinde çalışarak silah, mühimmat, cephane ve diğer askeri teçhizatların üretiminde görev alabilirler. Ayrıca, özel sektörde de silah ve mühimmat üreticisi firmalarda tekniker olarak çalışabilirler. Bunun yanı sıra, savunma sanayiinde kalite kontrol ve test departmanlarında, teknik servis ve bakım departmanlarında da çalışma imkanı bulunmaktadır.

Silah Sanayi Teknikerliği bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Silah Sanayi Teknikerliği bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Silah Sanayi Teknikerliği taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Silah Sanayi Teknikerliği bölümü dersleri nelerdir?

Silah Sanayi Teknikerliği bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Silah Sanayi Teknikerliği bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Silah Sistemleri
  • Silahların Bakımı ve Onarımı
  • Ateşli Silahlar
  • Tüfekler ve Tabancalar
  • Top ve Obüsler
  • Patlayıcılar ve Patlayıcı Sistemleri
  • Füze Sistemleri
  • Kompozit Malzemelerin Kullanımı
  • Silah Mühendisliği ve Tasarımı
  • Modern Silah Teknolojileri

Silah Sanayi Teknikerliği bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Silah Sanayi Teknikerliği bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş