Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü nedir, Sağlık Kurumları İşletmeciliği iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri GOOGLE Abone Ol 608 0 9 ay önce 9 ay önce

Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü nedir?

Sağlık Kurumları İşletmeciliği, sağlık sektöründe işletme, yönetim ve organizasyon alanlarına odaklanan bir lisans programıdır. Bu programda öğrencilere, sağlık kurumlarının işletme ve yönetim alanlarında ihtiyaç duyacakları teorik ve pratik bilgiler verilir. Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünde öğrenciler, sağlık sektörünün özellikleri, sağlık hizmetleri pazarı, sağlık hizmetlerinin finansmanı, sağlık hukuku ve etik, sağlık hizmetleri yönetimi, kalite yönetimi, insan kaynakları yönetimi, sağlıkta pazarlama gibi konularda eğitim alırlar.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği mezunu ne iş yapar?

Sağlık Kurumları İşletmeciliği mezunları, sağlık kuruluşlarında işletme, yönetim ve organizasyon alanlarında çalışabilirler. Özellikle özel sektörde, hastane yöneticisi, hasta ilişkileri yöneticisi, kalite yöneticisi, sağlık bölümü yöneticisi gibi pozisyonlarda istihdam edilirler. Ayrıca kamu sektöründe de sağlık yönetimi ve organizasyonu alanlarında çalışma imkanı bulunmaktadır.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü dersleri nelerdir?

Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Türk Dili I
  • Temel Matematik
  • İşletme Yönetimi
  • Halkla İlişkiler ve İletişim
  • İnsan Kaynakları Yönetimi
  • Sağlık Hukuku
  • Sağlık Ekonomisi
  • Sağlık Politikaları ve Planlaması
  • Kalite Yönetimi
  • Proje Yönetimi

Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.