Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Reklam Tasarımı Ve İletişimi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Reklam Tasarımı Ve İletişimi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü nedir, Reklam Tasarımı ve İletişimi iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri GOOGLE Abone Ol 522 0 9 ay önce 9 ay önce

Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü nedir?

Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü, reklam sektöründe görsel tasarım ve iletişim stratejileri üzerine odaklanan bir lisans programıdır. Bu bölümde öğrenciler, pazarlama, halkla ilişkiler ve iletişim konularında bilgi sahibi olurlar ve görsel sanatlar, grafik tasarım, fotoğrafçılık, tipografi, animasyon ve diğer görsel medya araçları kullanarak reklam kampanyaları için yaratıcı fikirler üretirler.

Reklam Tasarımı ve İletişimi mezunu ne iş yapar?

Reklam Tasarımı ve İletişimi mezunları, reklam ajanslarında, pazarlama iletişimi departmanlarında, halkla ilişkiler ajanslarında, grafik tasarım stüdyolarında, medya şirketlerinde, dijital ajanslarda, marka danışmanlık firmalarında, yayınevlerinde ve reklam verenlerin kendi reklam bölümlerinde iş bulabilirler. Ayrıca serbest çalışarak ya da kendi reklam ajanslarını kurarak da iş imkanlarına sahip olabilirler.

Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Reklam Tasarımı ve İletişimi taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü dersleri nelerdir?

Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Görsel İletişim Tasarımı
  • Tasarım İlkeleri
  • Tipografi
  • Renk ve Kompozisyon
  • Reklam Tasarımı
  • Medya Planlama
  • Reklam Kampanyaları
  • Marka İletişimi
  • Dijital Medya Tasarımı
  • Yaratıcı Reklamcılık

Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü SÖZ ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sözel bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sözel puanı ile alan bölümler

Sizler için SÖZ ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sözel mesleklerini veya sözel bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.