Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Raylı Sistemler Elektrik Ve Elektronik Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Raylı Sistemler Elektrik Ve Elektronik Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik bölümü nedir, Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 736 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik bölümü nedir?

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Bölümü, toplu taşıma sistemleri olan tren, metro, tramvay gibi raylı ulaşım sistemlerinin elektrik ve elektronik aksamlarının tasarımı, bakımı ve yönetimi ile ilgili bir mühendislik bölümüdür.

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik mezunu ne iş yapar?

Bu bölüm mezunları, elektrik, elektronik ve bilgisayar mühendisliği bilgilerinin yanı sıra, raylı sistemlerin özellikleri, bileşenleri ve yönetimi hakkında bilgi sahibi olurlar. Ayrıca, raylı sistemlerde kullanılan güç elektroniği, iletişim sistemleri ve kontrol sistemleri gibi özel teknolojiler hakkında da bilgi sahibi olurlar.

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik bölümü dersleri nelerdir?

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Elektronik Devreler
  • Dijital Elektronik
  • Programlama Dilleri
  • Mikrodenetleyiciler ve Uygulamaları
  • Enerji Dönüşümü
  • Güç Elektroniği
  • Kontrol Sistemleri
  • Elektrik Makinaları ve Tahrik Sistemleri
  • Raylı Sistemler Mekaniği
  • Sinyalizasyon Sistemleri

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş