Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Perakende Satış Ve Mağaza Yönetimi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Perakende Satış Ve Mağaza Yönetimi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümü nedir, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 679 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümü nedir?

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü, perakende sektöründe faaliyet gösteren mağazaların yönetimi, satış ve pazarlama stratejilerinin belirlenmesi, müşteri ilişkilerinin yönetimi, stok yönetimi ve mağaza içi operasyonların planlanması konularında eğitim veren bir programdır.

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi mezunu ne iş yapar?

Bu bölümde öğrencilere, perakende satışların yönetimi, pazarlama araştırmaları, müşteri davranışları, mağaza yönetimi, stok yönetimi, mağaza içi görsel tasarım ve operasyonları gibi konular öğretilir. Mezunlar, perakende mağazalarında yöneticilik pozisyonlarına başvurabilirler. Mağaza müdürleri, mağazanın satış hedeflerinin belirlenmesi, personel yönetimi, stok yönetimi ve mağaza içi görsel tasarım gibi görevleri yerine getirirler. Perakende sektöründe, satış temsilcisi olarak çalışabilirler. Satış temsilcileri, müşterilerle ilgilenir, ürünleri tanıtır ve satışlarını gerçekleştirirler.

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümü dersleri nelerdir?

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Perakende Yönetimi
  • Mağaza İşletmeciliği
  • Perakende Pazarlama
  • Mağaza Yönetim Sistemleri
  • Mağaza Tasarımı ve Dekorasyonu
  • Ticari Matematik ve İstatistik
  • Stok Yönetimi
  • Perakende Finansmanı
  • Perakende Satış ve Hizmet Kalitesi
  • Mağaza Operasyonları

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş