Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Posta Hizmetleri Bölümü Nedir? Posta Hizmetleri İş Olanakları Nelerdir?

Posta Hizmetleri Bölümü Nedir? Posta Hizmetleri İş Olanakları Nelerdir?

Posta Hizmetleri bölümü nedir, Posta Hizmetleri iş olanakları nelerdir, Posta Hizmetleri mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 765 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

Posta Hizmetleri bölümü nedir?

Posta Hizmetleri Bölümü, posta hizmetleriyle ilgili işlemleri ve işlemleri yönetme konusunda eğitim veren bir bölümdür. Bu bölümde öğrenciler, posta sistemlerinin nasıl çalıştığını, posta işlemlerinin nasıl yürütüldüğünü ve yönetildiğini öğrenirler.

Posta Hizmetleri mezunu ne iş yapar?

Posta hizmetleri bölümünden mezun olanlar, ulusal veya uluslararası posta kuruluşlarında, kargo şirketlerinde, lojistik firmalarında ve diğer posta hizmetleri sunan işletmelerde iş bulabilirler. Ayrıca, hükümet kurumlarında ve belediyelerde de istihdam edilebilirler. İş olanakları arasında posta işlem merkezleri, posta dağıtımı, lojistik yönetimi, posta müşteri hizmetleri ve operasyon yönetimi gibi alanlar bulunmaktadır.

Posta Hizmetleri bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Posta Hizmetleri bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Posta Hizmetleri taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Posta Hizmetleri bölümü dersleri nelerdir?

Posta Hizmetleri bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Posta Hizmetleri bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Posta İşletmeciliği
  • Posta Hukuku ve Mevzuatı
  • Posta İstatistikleri ve Ekonomisi
  • Posta Pazarlaması ve Reklamcılığı
  • Uluslararası Posta İşletmeciliği
  • Posta İletişim Teknolojileri
  • Posta Güvenliği ve Risk Analizi
  • Posta ve Kargo Taşımacılığı
  • Lojistik Yönetimi
  • İşletme Yönetimi

Posta Hizmetleri bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Posta Hizmetleri bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş