Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Pastacılık Ve Ekmekçilik Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Pastacılık Ve Ekmekçilik Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Pastacılık ve Ekmekçilik bölümü nedir, Pastacılık ve Ekmekçilik iş olanakları nelerdir, Pastacılık ve Ekmekçilik mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 704 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Pastacılık ve Ekmekçilik bölümü nedir?

Pastacılık ve Ekmekçilik Bölümü, yiyecek ve içecek sektöründe pastacılık ve ekmekçilik mesleklerine yönelik bir eğitim programıdır. Bu bölümde öğrencilere, fırıncılık, pastacılık, çikolata ve tatlı yapımı gibi konularda teorik ve pratik eğitim verilir.

Pastacılık ve Ekmekçilik mezunu ne iş yapar?

Pastacılık ve Ekmekçilik bölümünde öğrenciler, hamur işleri, pişirme teknikleri, tatlılar, kekler, pasta ve ekmeğin hazırlanması ve sunulması hakkında bilgi sahibi olurlar. Ayrıca, malzeme seçimi, hijyen kuralları, işletme yönetimi, müşteri hizmetleri gibi konularda da eğitim alırlar.

Pastacılık ve Ekmekçilik bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Pastacılık ve Ekmekçilik bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Pastacılık ve Ekmekçilik taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Pastacılık ve Ekmekçilik bölümü dersleri nelerdir?

Pastacılık ve Ekmekçilik bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Pastacılık ve Ekmekçilik bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Temel Mutfak Uygulamaları
  • Gıda Hijyeni ve Sanitasyonu
  • Pastacılık Sanatı
  • Ekmekçilik Teknolojisi
  • Tatlılar ve Dondurmalar
  • Fırıncılık ve Unlu Mamuller
  • Hamur İşleri
  • Aromalar ve Esanslar
  • Bisküvi, Çikolata ve Şekerleme
  • Yiyecek ve İçecek İşletme Yönetimi

Pastacılık ve Ekmekçilik bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Pastacılık ve Ekmekçilik bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş