Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Sağlık Turizmi İşletmeciliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Sağlık Turizmi İşletmeciliği bölümü nedir, Sağlık Turizmi İşletmeciliği iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 1279 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Sağlık Turizmi İşletmeciliği bölümü nedir?

Sağlık turizmi işletmeciliği, sağlık sektörüne yönelik turizm faaliyetlerinin yönetimi ve organizasyonuyla ilgili bir disiplindir. Bu bölümde öğrenciler, sağlık turizmi pazarını anlamak, sağlık turizmi işletmelerini yönetmek, turizm ile sağlık hizmetlerini birleştirmek, sağlık turizmi pazarlama stratejileri geliştirmek gibi konuları öğrenirler.

Sağlık Turizmi İşletmeciliği mezunu ne iş yapar?

Sağlık turizmi işletmeciliği mezunları, sağlık turizmi işletmeleri, hastaneler, sağlık kuruluşları, seyahat acenteleri, konaklama işletmeleri, uluslararası turizm organizasyonları gibi birçok alanda iş imkanına sahip olabilirler. Sağlık turizmi işletmeciliği mezunları, sağlık turizmi işletmelerinin yönetimi, sağlık turizmi pazarlama, sağlık turizmi ürün geliştirme, hastane yönetimi, sağlık hizmetleri yönetimi, turizm sektörü yönetimi gibi alanlarda çalışabilirler. Ayrıca, sağlık turizmi sektöründe danışmanlık ve araştırma hizmetleri de sunabilirler.

Sağlık Turizmi İşletmeciliği bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Sağlık Turizmi İşletmeciliği bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sağlık Turizmi İşletmeciliği taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Sağlık Turizmi İşletmeciliği bölümü dersleri nelerdir?

Sağlık Turizmi İşletmeciliği bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Sağlık Turizmi İşletmeciliği bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Sağlık Turizmi ve Pazarlama
  • Sağlık Turizmi İşletmeleri Yönetimi
  • Sağlık Hizmetleri Yönetimi
  • Turizm İşletmeciliği ve Pazarlama
  • İşletme Yönetimi ve Organizasyon
  • Sağlık Turizminde Destinasyon Yönetimi
  • Sağlık Turizmi Etik ve Hukuk
  • İşletme Muhasebesi
  • Sağlık Turizmi ve İletişim
  • Kültür ve Turizm Coğrafyası

Sağlık Turizmi İşletmeciliği bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Sağlık Turizmi İşletmeciliği bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş