Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Özel Güvenlik Ve Koruma Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Özel Güvenlik Ve Koruma Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Özel Güvenlik ve Koruma bölümü nedir, Özel Güvenlik ve Koruma iş olanakları nelerdir, Özel Güvenlik ve Koruma mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 596 Güncelleme: 8 ay önce 8 ay önce

Özel Güvenlik ve Koruma bölümü nedir?

Özel Güvenlik ve Koruma bölümü, özel güvenlik sektöründe faaliyet gösteren kişilerin mesleki eğitimlerinin verildiği bir yüksekokul programıdır. Öğrencilere özel güvenlik ve koruma hizmetlerinin yasal ve teknik yönleri hakkında teorik ve pratik eğitimler verilir.

Özel Güvenlik ve Koruma mezunu ne iş yapar?

Özel güvenlik görevlisi, güvenlik amiri, güvenlik şefi, güvenlik yöneticisi vb. Kamu binaları, havaalanları, limanlar gibi kamu kurumlarında özel güvenlik görevlisi olarak çalışabilirler. Bankalar, alışveriş merkezleri, oteller, hastaneler gibi özel kuruluşlarda özel güvenlik görevlisi olarak çalışabilirler.

Özel Güvenlik ve Koruma bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Özel Güvenlik ve Koruma bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Özel Güvenlik ve Koruma taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Özel Güvenlik ve Koruma bölümü dersleri nelerdir?

Özel Güvenlik ve Koruma bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Özel Güvenlik ve Koruma bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Güvenlik Hukuku ve Mevzuatı
  • Özel Güvenlik Teşkilatlanması
  • Güvenlik Yönetimi
  • Güvenlik Psikolojisi
  • Güvenlikte İletişim
  • Yangın Güvenliği ve Müdahale
  • Özel Güvenlik Ekipmanları
  • Teknik ve Teknolojik Güvenlik
  • Personel Yönetimi
  • Özel Güvenlik Operasyonları

Özel Güvenlik ve Koruma bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Özel Güvenlik ve Koruma bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş