Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Odyometri Bölümü Nedir? Odyometri İş Olanakları Nelerdir?

Odyometri Bölümü Nedir? Odyometri İş Olanakları Nelerdir?

Odyometri bölümü nedir, Odyometri iş olanakları nelerdir, Odyometri mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 687 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Odyometri bölümü nedir?

Odyometri, işitme kayıplarının değerlendirilmesi ve tedavisi ile ilgilenen bir tıp dalıdır. Odyometri bölümü ise bu alanda eğitim veren bir üniversite programıdır. Bu programda öğrenciler, işitme bozukluklarını tespit etmek ve tedavi etmek için kullanılan testlerin nasıl uygulanacağına, işitme cihazlarının nasıl ayarlandığına ve işitme terapisi programlarının nasıl yürütüldüğüne dair bilgi sahibi olurlar.

Odyometri mezunu ne iş yapar?

Odyometri mezunları, işitme cihazı merkezleri, özel ve devlet hastaneleri, rehabilitasyon merkezleri ve işitme eğitim merkezleri gibi çeşitli sağlık kuruluşlarında çalışabilirler. Ayrıca işitme cihazı üreticileri ve distribütörleri, araştırma laboratuvarları, üniversiteler ve özel işitme klinikleri de iş olanakları sunabilirler.

Odyometri bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Odyometri bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Odyometri taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Odyometri bölümü dersleri nelerdir?

Odyometri bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Odyometri bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Anatomi ve Fizyoloji
  • İşitme Ölçümleri
  • İşitme Cihazları ve Teknolojileri
  • Odyometri
  • İşitme Bozuklukları
  • İşitme Rehabilitasyonu
  • İşitme Algısı ve İşitme Psikofizyolojisi
  • İşitme Fonksiyonları ve İşlevleri
  • İşitme Kayıplarının Değerlendirilmesi
  • Auditory Brainstem Response (ABR) Testleri

Odyometri bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Odyometri bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş