Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Nanobilim Ve Nanoteknoloji Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Nanobilim Ve Nanoteknoloji Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Nanobilim ve Nanoteknoloji bölümü nedir, Nanobilim ve Nanoteknoloji iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 691 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

Nanobilim ve Nanoteknoloji bölümü nedir?

Nanobilim ve Nanoteknoloji bölümü, maddenin nanometre boyutlarındaki özelliklerini inceleyen ve bu teknolojinin tasarımı, geliştirilmesi ve uygulanması üzerine odaklanan bir disiplindir. Bu alanda çalışan uzmanlar, nanoteknolojinin farklı alanlarında çalışarak malzemelerin özelliklerini iyileştirmek ve yeni teknolojiler geliştirmek için araştırmalar yaparlar.

Nanobilim ve Nanoteknoloji mezunu ne iş yapar?

Nanobilim ve Nanoteknoloji bölümünden mezun olanlar, genellikle araştırma ve geliştirme merkezleri, üniversiteler, endüstriyel araştırma laboratuvarları ve nanoteknoloji ile ilgili faaliyet gösteren şirketlerde çalışma fırsatları bulabilirler. İş olanakları arasında nanoteknoloji ürünleri tasarlamak, malzemelerin özelliklerini incelemek, nanoteknoloji araştırmalarını yönetmek, ürün geliştirme sürecinde yer almak ve nanoteknoloji uygulamalarını geliştirmek gibi görevler yer alabilir.

Nanobilim ve Nanoteknoloji bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Nanobilim ve Nanoteknoloji bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Nanobilim ve Nanoteknoloji taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Nanobilim ve Nanoteknoloji bölümü dersleri nelerdir?

Nanobilim ve Nanoteknoloji bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Nanobilim ve Nanoteknoloji bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Nano Malzeme Bilimi
  • Nano Ölçekli Mekanik
  • Nano Ölçekli Elektronik
  • Nano Optik
  • Nano Biyoteknoloji
  • Nano İlaç Tasarımı
  • Nano Sensörler
  • Nano Elektronik Yapılar
  • Nano Materyal Yüzeyleri
  • Nano Robotik

Nanobilim ve Nanoteknoloji bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Nanobilim ve Nanoteknoloji bölümü SAY ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sayısal bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sayısal puanı ile alan bölümler

Sizler için SAY ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sayısal mesleklerini veya sayısal bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş