Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Moda Tasarımı Bölümü Nedir? Moda Tasarımı İş Olanakları Nelerdir?

Moda Tasarımı Bölümü Nedir? Moda Tasarımı İş Olanakları Nelerdir?

Moda Tasarımı bölümü nedir, Moda Tasarımı iş olanakları nelerdir, Moda Tasarımı mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 629 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

Moda Tasarımı bölümü nedir?

Moda Tasarımı bölümü, moda endüstrisinde tasarım, üretim ve pazarlama aşamalarını kapsayan bir programdır. Bu programda öğrenciler, moda endüstrisi için giyim, aksesuar ve ayakkabı tasarımı konularında bilgi edinirler.

Moda Tasarımı mezunu ne iş yapar?

Moda tasarımı mezunları, moda tasarımı stüdyolarında, hazır giyim şirketlerinde, tekstil üreticilerinde, moda yayıncılığı gibi birçok alanda çalışabilirler. Ayrıca, kendi moda markalarını kurarak veya serbest çalışarak da iş olanaklarına sahip olabilirler. Moda endüstrisi, dünya genelinde hızla büyüyen bir sektör olduğu için moda tasarımcılarına olan talep de sürekli artmaktadır.

Moda Tasarımı bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Moda Tasarımı bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Moda Tasarımı taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Moda Tasarımı bölümü dersleri nelerdir?

Moda Tasarımı bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Moda Tasarımı bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Moda İllüstrasyonu
  • Moda Tasarımı
  • Moda Tarihi
  • Kostüm Tasarımı
  • Moda Teknolojisi
  • Moda Malzemeleri
  • Dijital Moda Tasarımı
  • Moda ve Sanat
  • Moda Trendleri
  • Moda Koleksiyonu Geliştirme

Moda Tasarımı bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Moda Tasarımı bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş