Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Mimari Dekoratif Sanatlar Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Mimari Dekoratif Sanatlar Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Mimari Dekoratif Sanatlar bölümü nedir, Mimari Dekoratif Sanatlar iş olanakları nelerdir, Mimari Dekoratif Sanatlar mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 1098 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

Mimari Dekoratif Sanatlar bölümü nedir?

Mimari Dekoratif Sanatlar bölümü, mimari yapıların tasarımında kullanılan dekoratif sanatların incelendiği bir bölümdür. Bu bölümde öğrenciler, mimari tasarımda kullanılan çeşitli dekoratif sanat tekniklerini öğrenirler ve bu teknikleri tasarımlarına uygulama becerisi kazanırlar.

Mimari Dekoratif Sanatlar mezunu ne iş yapar?

Mimari Dekoratif Sanatlar bölümü mezunları, mimari yapıların dekorasyonu ve tasarımı konusunda uzmanlaşmışlardır. Bu nedenle, mimari firmalarda, tasarım stüdyolarında, inşaat şirketlerinde, turizm sektöründe ve sanat galerilerinde iş olanakları mevcuttur. Ayrıca, kendi işlerini kurarak özel projelerde de çalışabilirler.

Mimari Dekoratif Sanatlar bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Mimari Dekoratif Sanatlar bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Mimari Dekoratif Sanatlar taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Mimari Dekoratif Sanatlar bölümü dersleri nelerdir?

Mimari Dekoratif Sanatlar bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Mimari Dekoratif Sanatlar bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Mimari ve Sanatsal Tasarım
  • İç Mekan Tasarımı
  • Dekoratif Sanatlar Tarihi
  • Renk Bilgisi ve Uygulamaları
  • Dekoratif Sanatlar Malzemeleri ve Teknikleri
  • Resim ve Çizim Teknikleri
  • Seramik ve Cam Sanatı
  • Mobilya Tasarımı ve Üretimi
  • Mimari Aydınlatma Tasarımı
  • Yüzey Tasarımı ve Kaplama Teknikleri

Mimari Dekoratif Sanatlar bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Mimari Dekoratif Sanatlar bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş