Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Medya Ve Görsel Sanatlar Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Medya Ve Görsel Sanatlar Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Medya ve Görsel Sanatlar bölümü nedir, Medya ve Görsel Sanatlar iş olanakları nelerdir, Medya ve Görsel Sanatlar mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 907 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

Medya ve Görsel Sanatlar bölümü nedir?

Medya ve Görsel Sanatlar bölümü, öğrencilere medya sektöründe kullanılan farklı türdeki iletişim araçlarının tasarımı, üretimi ve yönetimi konularında teorik ve pratik bilgiler veren bir lisans programıdır. Bu bölümde öğrenciler televizyon programları, sinema filmleri, reklamlar, animasyonlar, grafik tasarımlar, fotoğrafçılık, video prodüksiyonu ve web tasarımı gibi konularda eğitim alırlar.

Medya ve Görsel Sanatlar mezunu ne iş yapar?

Medya ve Görsel Sanatlar bölümünden mezun olanlar, medya sektöründe farklı alanlarda iş bulabilirler. Televizyon kanalları, reklam ajansları, film yapımcıları, animasyon stüdyoları, web tasarım şirketleri, medya araştırma şirketleri, fotoğraf stüdyoları ve basın-yayın kuruluşları gibi birçok alanda çalışma fırsatları bulunmaktadır. Mezunlar, grafik tasarımcı, animatör, yönetmen, senarist, fotoğrafçı, kamera operatörü, prodüksiyon koordinatörü, reklam metin yazarı, medya planlama uzmanı ve web tasarımcısı gibi çeşitli mesleklerde çalışabilirler.

Medya ve Görsel Sanatlar bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Medya ve Görsel Sanatlar bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Medya ve Görsel Sanatlar taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Medya ve Görsel Sanatlar bölümü dersleri nelerdir?

Medya ve Görsel Sanatlar bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Medya ve Görsel Sanatlar bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Görsel Sanatlar Tarihi
  • Fotoğrafçılık
  • Görsel Sanatlar ve Tasarım
  • Sinema ve Televizyon
  • Görsel İletişim Tasarımı
  • 3 Boyutlu Modelleme
  • Animasyon ve Video Üretimi
  • Sanat Yönetmenliği
  • Reklam Tasarımı
  • Medya ve Kültür

Medya ve Görsel Sanatlar bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Medya ve Görsel Sanatlar bölümü SÖZ ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sözel bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sözel puanı ile alan bölümler

Sizler için SÖZ ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sözel mesleklerini veya sözel bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Medya Ve İletişim | İstanbul Ticaret Üniversitesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğrenci olmak; Melike'in detaylı anlatımı ile karşınızda. İstanbul'da öğrenci olmak, İstanbul Ticaret Üniversitesi Medya Ve İletişim bölümü hakkında bilgilendirmeler, kariyer fırsatları, staj olanakları ve kampüs hayatı ile ilgili birçok bilgiyi videoyu izleyerek edinebilirsiniz.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş