Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Peyzaj Ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Peyzaj Ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümü nedir, iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 876 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümü nedir?

Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümü, bitki yetiştirme teknikleri, bitki koruma, bitki besleme, toprak işleme, bitki anatomisi, çim bakımı ve peyzaj tasarımı gibi konularda eğitim veren bir bölümdür. Bu bölümde öğrenciler, süs bitkilerinin üretim teknikleri, bitki hastalıkları, zararlılarla mücadele teknikleri ve bitki düzenlemesi konularında bilgi sahibi olurlar.

Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği mezunu ne iş yapar?

Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümünden mezun olanlar, özel veya kamu sektöründe çalışabilirler. Peyzaj ve bahçe düzenleme firmaları, süs bitkileri yetiştiriciliği mezunlarına geniş iş olanakları sunar. Bu firmalar, parklar, bahçeler, turistik alanlar, alışveriş merkezleri ve diğer ticari alanların tasarımı ve uygulanması için hizmet verirler.

Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümü dersleri nelerdir?

Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Bitki Fizyolojisi
  • Toprak Bilimi
  • Bitki Besleme
  • Bitki Biyoteknolojisi
  • Bitki Genetiği
  • Bitki Koruma
  • Süs Bitkileri Üretimi
  • Bahçecilikte Yeni Teknikler
  • Peyzaj Yönetimi
  • Süs Bitkileri Dendrolojisi

Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş