Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Küresel Siyaset Ve Uluslararası İlişkiler (Uolp-Suny Binghamton) Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Küresel Siyaset Ve Uluslararası İlişkiler (Uolp-Suny Binghamton) Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler (UOLP-SUNY Binghamton) bölümü nedir, iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 645 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler (UOLP-SUNY Binghamton) bölümü nedir?

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler (UOLP-SUNY Binghamton) lisans programı, dünya çapında siyasi, sosyal, ekonomik ve kültürel ilişkileri inceleyen bir programdır. Program, uluslararası politika, uluslararası ekonomi, uluslararası hukuk, kültürel çalışmalar ve dil eğitimi gibi birçok disiplini bir araya getirerek öğrencilere küresel perspektifler kazandırmayı amaçlamaktadır.

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler (UOLP-SUNY Binghamton) mezunu ne iş yapar?

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler mezunları, uluslararası örgütler, devlet kurumları, uluslararası şirketler, sivil toplum kuruluşları, düşünce kuruluşları, araştırma merkezleri ve medya kuruluşları gibi birçok sektörde çalışma fırsatlarına sahiptirler. Uluslararası örgütlerde, özellikle de Birleşmiş Milletler (BM), Dünya Bankası, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Avrupa Birliği (AB) gibi örgütlerde, analist, araştırmacı ve yönetici pozisyonlarına başvurabilirler.

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler (UOLP-SUNY Binghamton) bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler (UOLP-SUNY Binghamton) bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler (UOLP-SUNY Binghamton) taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler (UOLP-SUNY Binghamton) bölümü dersleri nelerdir?

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler (UOLP-SUNY Binghamton) bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler (UOLP-SUNY Binghamton) bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Küresel Siyaset
  • Uluslararası İlişkiler Tarihi
  • Uluslararası Hukuk
  • Çağdaş Siyasal Teoriler
  • Küresel Ekonomi
  • Uluslararası İktisat
  • Politik Sosyoloji
  • Yönetim ve Liderlik
  • Uluslararası Güvenlik
  • Küresel Çevre Sorunları

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler (UOLP-SUNY Binghamton) bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler (UOLP-SUNY Binghamton) bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş