Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İslami İlimler (Önlisans) Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

İslami İlimler (Önlisans) Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

İslami İlimler (Önlisans) bölümü nedir, İslami İlimler (Önlisans) iş olanakları nelerdir, İslami İlimler (Önlisans) mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 470 Güncelleme: 8 ay önce 8 ay önce

İslami İlimler (Önlisans) bölümü nedir?

İslami İlimler (Önlisans) programı İslam dininin temel ilkeleri, Kuran-ı Kerim, Hadis, Fıkıh, Tefsir, Akaid, Tasavvuf gibi alanlarda öğrencileri eğiten bir ön lisans programıdır. Program, İslam dini ve kültürü hakkında temel bilgiler sağlamakla birlikte, aynı zamanda öğrencilere diğer bilim dallarına da temel bir anlayış kazandırmayı amaçlar.

İslami İlimler (Önlisans) mezunu ne iş yapar?

İslami İlimler (Önlisans) programından mezun olanlar, çeşitli dini kurumlarda, özel veya kamu sektöründe, öğretmenlik, imamlık, müezzinlik, vaizlik, din danışmanlığı gibi pozisyonlarda çalışabilirler. Ayrıca öğrenciler, alanlarında yüksek lisans programlarına da devam edebilirler.

İslami İlimler (Önlisans) bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre İslami İlimler (Önlisans) bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İslami İlimler (Önlisans) taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

İslami İlimler (Önlisans) bölümü dersleri nelerdir?

İslami İlimler (Önlisans) bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane İslami İlimler (Önlisans) bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • İslam Tarihi ve Kültürü
  • İslam Hukuku
  • İslam Felsefesi ve Kelam
  • İslam Mezhepleri Tarihi
  • İslam İbadetleri ve İbadet Hukuku
  • Kur'an-ı Kerim Tefsiri
  • Hadis Usulü
  • İslam Ahlakı ve Tasavvuf
  • İslam ve İktisat
  • İslam ve Siyaset

İslami İlimler (Önlisans) bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

İslami İlimler (Önlisans) bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş