Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İş Ve Uğraşı Terapisi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

İş Ve Uğraşı Terapisi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

İş ve Uğraşı Terapisi bölümü nedir, İş ve Uğraşı Terapisi iş olanakları nelerdir, İş ve Uğraşı Terapisi mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 797 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

İş ve Uğraşı Terapisi bölümü nedir?

İş ve Uğraşı Terapisi Bölümü, bireylerin iş ve uğraşılarını kullanarak, psikolojik, fizyolojik ve sosyal zorluklarla başa çıkmalarını sağlayan bir terapi yöntemidir. İş ve Uğraşı Terapisi mezunları, bireylerin iş, hobiler ve günlük aktiviteleri yoluyla zihinsel, duygusal ve fiziksel sağlıklarını iyileştirmeye yardımcı olmak için teknikleri kullanırlar.

İş ve Uğraşı Terapisi mezunu ne iş yapar?

İş ve Uğraşı Terapisi mezunları, hastaneler, klinikler, rehabilitasyon merkezleri, psikiyatrik hizmetler, toplum sağlığı merkezleri, nüfus ve aile sağlığı merkezleri, özel uğraşı terapisi merkezleri, okullar ve öğretim kurumları, yaşlı bakım merkezleri, engelli bireylerin bakım merkezleri, ruh sağlığı merkezleri ve evde bakım hizmetleri gibi çeşitli sağlık ve sosyal hizmet alanlarında iş imkanlarına sahiptirler.

İş ve Uğraşı Terapisi bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan 2023 yılı verilerine göre İş ve Uğraşı Terapisi bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

2023 İş ve Uğraşı Terapisi taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

İş ve Uğraşı Terapisi bölümü dersleri nelerdir?

İş ve Uğraşı Terapisi bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane İş ve Uğraşı Terapisi bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • İş ve Uğraşı Terapisine Giriş
  • Psikoloji Temelleri
  • İnsan Anatomisi ve Fizyolojisi
  • İş ve Uğraşı Terapisi Yöntemleri
  • Psikoterapi Yöntemleri
  • Nöropsikoloji
  • Rehabilitasyon ve Restorasyon
  • Hobi ve El Sanatları
  • İş ve Uğraşı Terapisi ve Sosyal Adalet
  • Mesleki Etik

İş ve Uğraşı Terapisi bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

İş ve Uğraşı Terapisi bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş