Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İş Makineleri Operatörlüğü Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

İş Makineleri Operatörlüğü Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

İş Makineleri Operatörlüğü bölümü nedir, İş Makineleri Operatörlüğü iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 1108 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

İş Makineleri Operatörlüğü bölümü nedir?

İş Makineleri Operatörlüğü, öğrencilere iş makineleri kullanımı, bakımı ve onarımı konularında eğitim veren bir bölümdür. Bu bölümde öğrenciler, iş makinelerinin nasıl kullanılacağı, emniyet kuralları, bakım ve onarım teknikleri gibi konuları öğrenirler.

İş Makineleri Operatörlüğü mezunu ne iş yapar?

İş Makineleri Operatörlüğü mezunları için iş olanakları oldukça geniştir. İş makinelerinin kullanımı ve bakımı, birçok sektörde çok önemlidir. İş Makineleri Operatörlüğü mezunları, inşaat ve madencilik şirketleri, taşımacılık ve lojistik firmaları, enerji şirketleri, belediyeler, çevre kuruluşları ve daha birçok sektörde iş bulabilirler. İş Makineleri Operatörlüğü mezunları, iş makinelerinin operatörü, bakım teknisyeni, onarım uzmanı, teknik müdür yardımcısı, denetim görevlisi ve benzeri pozisyonlarda çalışabilirler.

İş Makineleri Operatörlüğü bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan 2023 yılı verilerine göre İş Makineleri Operatörlüğü bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

2023 İş Makineleri Operatörlüğü taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

İş Makineleri Operatörlüğü bölümü dersleri nelerdir?

İş Makineleri Operatörlüğü bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane İş Makineleri Operatörlüğü bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • İş Sağlığı ve Güvenliği
  • Temel Bilgisayar Kullanımı
  • İş Makinelerinin İşletilmesi
  • İş Makinelerinin Bakımı ve Onarımı
  • İş Makinelerinde Yakıt Yönetimi
  • Çevre Bilgisi ve Çevre Koruma
  • Toprak İşleri ve İnşaat Tekniği
  • İş Makinelerinde Güvenli Sürüş Teknikleri
  • İş Makinelerinde Toprak ve Taş Kesme Teknikleri
  • Arazi Ölçme ve Planlama

İş Makineleri Operatörlüğü bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

İş Makineleri Operatörlüğü bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş