Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Görsel Sanatlar (M.T.O.K.) Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Görsel Sanatlar (M.T.O.K.) Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Görsel Sanatlar (M.T.O.K.) bölümü nedir, Görsel Sanatlar (M.T.O.K.) iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 1269 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Görsel Sanatlar (M.T.O.K.) bölümü nedir?

Görsel Sanatlar (M.T.O.K.) bölümü, öğrencilere görsel sanatlar alanında temel beceriler kazandıran bir lisans programıdır. Bu program, öğrencilere çizim, resim, heykel, fotoğrafçılık ve video gibi farklı görsel sanat disiplinlerini öğretir. Programın amacı, öğrencilere sanatsal becerilerinin yanı sıra eleştirel düşünme, problem çözme, araştırma ve yaratıcılık gibi beceriler kazandırmaktır.

Görsel Sanatlar (M.T.O.K.) mezunu ne iş yapar?

Sanat galerilerinde sergi düzenleyicisi, Özel koleksiyonlarda sanat danışmanı, Sanat müzelerinde küratör, Reklam ajanslarında grafik tasarımcı, Yayınevlerinde kitap kapakları tasarımcısı, Animasyon stüdyolarında animatör ve Film yapımcılarında sanat yönetmeni

Görsel Sanatlar (M.T.O.K.) bölümünde en iyi 5 üniversite nedir?

YÖK Atlas üzerinden alınan 2023 yılı verilerine göre Görsel Sanatlar (M.T.O.K.) bölümünde en iyi 5 üniversite aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda aşağıda bulunan 2023 Görsel Sanatlar (M.T.O.K.) taban puanları ve başarı sıralamalarını da inceleyebilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

2023 Görsel Sanatlar (M.T.O.K.) taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Görsel Sanatlar (M.T.O.K.) bölümü dersleri nelerdir?

Görsel Sanatlar (M.T.O.K.) bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Görsel Sanatlar (M.T.O.K.) bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Temel Sanat Eğitimi
  • Görsel Sanatlar Tarihi
  • Sanat Kuramı
  • Resim
  • Heykel
  • Grafik Tasarım
  • Çizim ve Boyama Teknikleri
  • Görsel İletişim
  • Sanatsal Üretim Yöntemleri
  • Medya ve Sanat

Görsel Sanatlar (M.T.O.K.) bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Görsel Sanatlar (M.T.O.K.) bölümü SÖZ ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sözel bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sözel puanı ile alan bölümler

Sizler için SÖZ ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sözel mesleklerini veya sözel bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş