Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Pazarlama Bölümü Nedir? Pazarlama İş Olanakları Nelerdir?

Pazarlama Bölümü Nedir? Pazarlama İş Olanakları Nelerdir?

Pazarlama bölümü nedir, Pazarlama iş olanakları nelerdir, Pazarlama mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 633 Güncelleme: 10 ay önce 10 ay önce

Pazarlama bölümü nedir?

Patoloji Laboratuvar Teknikleri bölümünden mezun olanlar, hastaneler, özel laboratuvarlar, tıbbi merkezler ve sağlık kuruluşları gibi birçok alanda çalışabilirler. Mezunlar, hastanelerin patoloji laboratuvarlarında çalışabilirler. Burada, biyopsi, tıbbi görüntüleme ve kan testleri gibi analizler yaparak, doktorların tanı koymasına yardımcı olurlar. Mezunlar, özel patoloji laboratuvarlarında çalışabilirler. Burada, hastalar tarafından gönderilen numunelerin analiz edilmesi ve sonuçların raporlanması işlemlerinde görev alırlar.

Pazarlama mezunu ne iş yapar?

Pazarlama bölümünden mezun olanlar, birçok sektörde iş fırsatlarına sahip olabilirler. Pazarlama alanında çalışan profesyoneller, ürün ve hizmetlerin satışlarının artırılması, yeni müşteri kazanımı ve mevcut müşteri ilişkilerinin yönetimi konusunda çalışırlar.

Pazarlama bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Pazarlama bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Pazarlama taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Pazarlama bölümü dersleri nelerdir?

Pazarlama bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Pazarlama bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Tüketici Davranışları
  • Pazarlama İlkeleri
  • Pazarlama Araştırmaları
  • Pazarlama Yönetimi
  • Marka Yönetimi
  • Dijital Pazarlama
  • Satış Yönetimi
  • Reklamcılık
  • Halkla İlişkiler
  • İşletme Stratejisi

Pazarlama bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Pazarlama bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş