Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Gemi Makineleri İşletmeciliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Gemi Makineleri İşletmeciliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Gemi Makineleri İşletmeciliği bölümü nedir, Gemi Makineleri İşletmeciliği iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 1054 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

Gemi Makineleri İşletmeciliği bölümü nedir?

Gemi Makineleri İşletmeciliği, gemi makine sistemlerinin işletme, bakım, onarım ve yönetimini konu alan bir ön lisans bölümüdür. Bu bölümde öğrenciler, gemi makineleri, gemi mühendisliği, hidrolik ve pnömatik sistemler, kontrol sistemleri, enerji sistemleri, malzeme bilimi ve işletme yönetimi gibi konuları öğrenirler.

Gemi Makineleri İşletmeciliği mezunu ne iş yapar?

Gemi Makineleri İşletmeciliği mezunları, genellikle gemi inşaatı ve gemi işletmeciliği sektörlerinde çalışırlar. Bu sektörlerde iş olanakları, gemi makineleri tasarımı ve üretimi, gemi işletmeciliği, gemi bakımı ve onarımı, yedek parça üretimi, deniz taşımacılığı, gemi klaslama ve denetimi, denizcilik araştırmaları gibi birçok alanda bulunmaktadır. Ayrıca, gemi makineleri ekipmanı ve sistemleri satan firmalarda, denizcilik danışmanlık firmalarında ve devlet kurumlarında da iş imkanları bulunmaktadır.

Gemi Makineleri İşletmeciliği bölümünde en iyi 5 üniversite nedir?

YÖK Atlas üzerinden alınan verilere göre Gemi Makineleri İşletmeciliği bölümünde en iyi 5 üniversite aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda aşağıda bulunan Gemi Makineleri İşletmeciliği taban puanları ve başarı sıralamalarını da inceleyebilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

2023 Gemi Makineleri İşletmeciliği taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Gemi Makineleri İşletmeciliği bölümü dersleri nelerdir?

Gemi Makineleri İşletmeciliği bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Gemi Makineleri İşletmeciliği bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Termodinamik
  • Akışkanlar Mekaniği
  • Makine Elemanları
  • Isı Transferi
  • Elektrik ve Elektronik
  • Deniz Yapıları
  • Denizcilik İşletmeleri
  • Denizcilik Yönetimi
  • Denizcilik Ekonomisi
  • Makine Teorisi

Gemi Makineleri İşletmeciliği bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Gemi Makineleri İşletmeciliği bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş