Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Fındık Eksperliği Bölümü Nedir? Fındık Eksperliği İş Olanakları Nelerdir?

Fındık Eksperliği Bölümü Nedir? Fındık Eksperliği İş Olanakları Nelerdir?

Fındık Eksperliği bölümü nedir, Fındık Eksperliği iş olanakları nelerdir, Fındık Eksperliği mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 713 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Fındık Eksperliği bölümü nedir?

Fındık Eksperliği bölümü, fındık tarımı ve pazarlaması ile ilgili konuları öğreten bir ön lisans programıdır. Bu bölümde, öğrencilere fındık çeşitleri, fındık yetiştirme teknikleri, toprak ve su kaynakları yönetimi, hastalık ve zararlılarla mücadele, hasat yöntemleri, depolama ve pazarlama gibi konular öğretilir.

Fındık Eksperliği mezunu ne iş yapar?

Fındık Eksperliği mezunları, fındık üretiminin her aşamasında çalışabilirler. Fındık tarımı, üretimi ve pazarlamasıyla ilgili danışmanlık yapabilirler. Ayrıca, fındık üreticilerinin sorunlarını çözmek için araştırma yapabilirler. Fındık işleme ve ambalajlama tesislerinde, üretim süreçlerini yönetebilirler. Fındık ihracatçıları, pazarlama faaliyetlerinde fındık eksperleri ile çalışabilirler.

Fındık Eksperliği bölümünde en iyi üniversite nedir?

YÖK Atlas üzerinden alınan 2023 yılı verilerine göre Fındık Eksperliği bölümünde en iyi 5 üniversite aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda tablonun altında bulunan 2023 Fındık Eksperliği taban puanları ve başarı sıralamalarını da inceleyebilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

ÜniversiteBölümKont.2022 Puan2022 Sıra
Giresun Üniversitesi Fındık Eksperliği 30+1 236.26394 1783333

2023 Fındık Eksperliği taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Fındık Eksperliği bölümü dersleri nelerdir?

Fındık Eksperliği bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Fındık Eksperliği bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Fındık yetiştiriciliğine giriş
  • Fındık tarımında güncel teknolojiler
  • Fındık hastalıkları ve zararlıları
  • Fındık budama teknikleri
  • Fındık hasat ve depolama yöntemleri
  • Fındık pazarlama stratejileri
  • Fındık türlerinin tanıtımı ve özellikleri
  • Fındık fiyatlandırması ve ekonomisi
  • Fındık üretiminde çevre ve sürdürülebilirlik
  • Fındık endüstrisindeki gelişmeler ve trendler

Fındık Eksperliği bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Fındık Eksperliği bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş