DGS İletişim Tasarımı ve Yönetimi 2023 Taban Puanları

Dikey Geçiş Sınavı 93 0 1 ay önce
DGS İletişim Tasarımı ve Yönetimi 2023 Taban Puanları

DGS İletişim Tasarımı ve Yönetimi 2023 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2023 İletişim Tasarımı ve Yönetimi DGS taban puanları aşağıdadır.

2022 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. Ayrıca 2023 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Dikey Geçiş Sınavı taban puanları ve kontenjanlarının yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS İletişim Tasarımı ve Yönetimi 2023 taban puanlarına ve kontenjanlarına yer verilmiştir. Eğer farklı bölümlerin puanlarına ulaşmak istiyorsanız aşağıdaki yönlendirmelerden ulaşabilirsiniz.

Okul Bölüm Tür Kon. Taban P. Tavan P.
Anadolu Üniversitesi (Eskişehir) İletişim Tasarımı ve Yönetimi SÖZ 8/8 243,2561 269,4502
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi (İngilizce) (Burslu) SÖZ 1/1 268,7637 268,7637
Samsun Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi SÖZ 5/5 216,8761 265,4221
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi (İngilizce) (%50 İndirimli) SÖZ 4/0


İletişim Tasarımı ve Yönetimi DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü Nedir?

İletişim Tasarımı ve Yönetimi bölümü sözel meslekleri (SÖZ meslekleri) arasında bir bölümdür. Üniversite Tercihleri Nasıl Yapılır makalemizi inceleyerek tercihler hakkında bilgi alabilirsiiniz.

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2022 Excel tablosundan alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2023 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin tavan puanları, taban puanları ile kontenjan sayıları tabloda verilmiştir.

DGS puanı nasıl hesaplanır?

Matematik'de, DGS-SAY hesaplanmasında 3; DGS-EA hesaplanmasında 1,8; DGS-SÖZ hesaplanmasında 0,6 katsayısı ile çarpılacaktır.

Türkçe'de, DGS-SÖZ hesaplanmasında 3; DGS-EA hesaplanmasında 1,8; DGS-SAY hesaplanmasında 0,6 katsayısı ile çarpılacaktır. 2023 DGS puan hesaplama motorumuzu kullanabilirsiniz.

DGS'de hangi konular çıkıyor?

Öğrenciler, DGS Matematik konuları, DGS Türkçe konuları ve DGS geometri konularından sorumludur. DGS konuları ve soru dağılımları içeriğimizi inceleyerek son 5 yılda çıkan konuları öğrenebilirsiniz.


Paylaş!

Puanla!
Skor: 5 ( 1 )

Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
Gönder