Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
DGS Sigortacılık ve Risk Yönetimi 2024 Taban Puanları

DGS Sigortacılık ve Risk Yönetimi 2024 Taban Puanları

DGS Sigortacılık ve Risk Yönetimi 2024 Taban Puanları tablosunu sizler için hazırladık. 2024 Sigortacılık ve Risk Yönetimi DGS taban puanları aşağıdadır.

Dikey Geçiş Sınavı 838 Güncelleme: 6 ay önce 1 yıl önce

2024 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını Ösym'den aldığımız verilere göre sizler için düzenledik. DGS sınav sonuçları açıklandıktan sonra, DGS tercih döneminde Sigortacılık ve Risk Yönetimi DGS puanları tablosundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca 2024 DGS puan hesaplama aracımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DGS Sigortacılık ve Risk Yönetimi taban puanları 2024 verilerinin yanı sıra puan türü, yerleşen sayıları ve bursluluk türleri mevcuttur. Aşağıdaki tablo içerisinde DGS Sigortacılık ve Risk Yönetimi 2024 taban puanlarına ve Sigortacılık ve Risk Yönetimi kontenjanlarına yer verilmiştir. Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümünü tercih edecek adaylara, DGS çıkmış soruları veya DGS konularını incelemelerini öneriyoruz.

Diğer bölümler için DGS taban puanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

DGS Sigortacılık ve Risk Yönetimi 2024 Taban Puanları

2024 Sigortacılık ve Risk Yönetimi DGS taban puanları aşağıdaki gibidir:

Üniversite Bölüm Alan Kont. 2022 Taban P. 2023 Taban P.
Kütahya Dumlupınar ÜniversitesiSigortacılık ve Risk YönetimiEA3200,95894189,08261

Üniversiteni Puanla!

Üniversiteni Tanıt, üniversitene puan ver. Üniversite adaylarına destek ol!

Üniversiteni Tanıt

Sigortacılık ve Risk Yönetimi DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir?

ÖSYM'nin kılavuzuna göre Sigortacılık ve Risk Yönetimi DGS ile geçiş yapılan bölümler belirlenmiştir. Kılavuzun en güncel halini mutlaka ÖSYM'nin en son dikey geçiş sınavı kılavuzundan inceleminizi öneririz. Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü'ne Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapılabilecek bazı ön lisans bölümleri aşağıdadır:

 • Banka Ve Sigorta Yönetimi
 • Bankacılık Ve Sigortacılık
 • Genel İşletme
 • Gümrük İşletme
 • İş İdaresi
 • İşletme
 • İşletme Yönetimi
 • İşletmecilik
 • Maliye
 • Menkul Kıymetler Ve Sermaye Piyasası
 • Sigortacılık
 • Ticaret Ve Yönetim
 • Uluslararası Ticaret
 • Uluslararası Ticaret Yönetimi
 • Yönetim

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Nedir?

Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü eşit ağırlık meslekleri (EA meslekleri) arasında bir bölümdür.

Sigortacılık ve Risk Yönetimi nedir, Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü mezunu ne iş yapar, Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümündeki en iyi üniversiteler hangileridir ve Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü dersleri nedir gibi sorulara yanıt almak isterseniz sizi Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü hakkında yazdığımız içeriğimizi okumaya davet ediyoruz.

DGS ile Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümüne Geçiş Yaparsam Kaç Yıl Okurum?

DGS ile Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümüne geçiş yapmayı düşünen adaylar, tercih ettikleri üniversitenin Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü ders içerikleri ile mezun oldukları bölümün ders içeriklerini karşılaştırmalılar. Eğer tercih ettiğiniz üniversitenin Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü sizin aldığınız dersleri kabul ederse okuldaki süreniz minimum 2 yıl olacaktır. Ancak tercih ettiğiniz üniversitenin Sigortacılık ve Risk Yönetimi bölümü aldığınız dersleri kabul etmeyecek olursa o bölümün eğitim süresi kadar eğitim almanız gerekmektedir.

Üniversite Not Ortalamanızı Hesaplayın!

Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümünü Aratanlar En Çok Bu Bölümlere Baktı

İşte en popüler DGS eşit ağırlık bölümleri:

Vize Final Hesaplama Robotunu Kullanın!

Not: Tablodaki veriler, ÖSYM'nin halka açık olarak açıkladığı (ÖSYM tarafından yayınlanmış) DGS taban puanları 2023 ve DGS taban puanları 2023 Excel tablolarından alınmıştır. DGS puanları hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. DGS 2024 puanlarını sizler için derledik. DGS'ye girip tercih yapacaklar, ÖSYM DGS tercih kılavuzunu mutlaka incelemelidirler. DGS başarı sıralamaları verileri ÖSYM tarafından paylaşılmamıştır.Tüm üniversitelerin 2 yıllık taban puanı bilgileri ve kontenjanları tabloda verilmiştir.

İçeriği Paylaş